Zamknij
REKLAMA

Wandale złośliwie śmiecą na ulicy Kolibrowej. Co się tam dzieje?

13:44, 13.04.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Coraz więcej słońca oraz wiosenna pogoda zachęcają nas do spacerów. Ulica Kolibrowa – spokojne osiedle z niewątpliwie wspaniałym widokiem na panoramę Chełmna. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, że grupa osób zrobiła sobie miejsce spotkań oraz darmowe wysypisko śmieci na końcu osiedla.

Zastanawiające są zwłaszcza godziny ich nocnych spotkań. Co robią o tak późnej porze, po ciemku na Kolibrowej? O całej sytuacji powiadomili nas zaniepokojeni i rozgoryczeni mieszkańcy – z prośbą o interwencję. Z ich relacji wynika, że sprawę zgłaszali już zarówno do Straży Miejskiej, jak również na Policję. Jaki bałagan zastaliśmy na miejscu możecie Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciach. Porozrzucane butelki i puszki po piwie „walają się” wszędzie. Jednak to nie one wzbudzają obawę. Największe zaniepokojenie, wśród osób mieszkających w tych okolicach, budzą wyrzucone strzykawki z igłami…

Zachodzi pytanie jak były wykorzystane? Do czego służyły? Można mieć tylko nadzieję, że żadne dzieci nie zaczną się nimi bawić!

O informacje w tej spawie poprosiliśmy naszych stróżów porządku publicznego. I tu trzeba przyznać, że Straż Miejska zadziałała błyskawicznie. Zgłoszenie o zaśmiecaniu terenu otrzymali w godzinach dopołudniowych. Okazało się także, że zanim zwróciliśmy się z zapytaniem, to sprawcy byli już ukarani mandatami w kwocie 500,00 zł. Osobom odpowiedzianym za zaśmiecanie terenu nakazano również konieczność uprzątnięcia terenu.

Chełmińskiej Policji sprawcy też są znani. Jakiś czas temu właśnie w tym miejscu, gdzie wykonaliśmy fotografie, mężczyźni zostali wylegitymowani oraz ukarani mandatami. Czy to załatwiło i zakończyło sprawę? Okaże się w najbliższym czasie. Mieszkańcy osiedla mają nadzieję, że sytuacja się już nie będzie powtarzała.

Redakcję „e-chelmno” zapewniono, że właściciele prywatnych posesji nie pozostaną z tym problemem sami i mogą liczyć na wsparcie mundurowych.

Dbajmy o środowisko, nie pozwalajmy śmiecić komukolwiek w naszym uroczym mieście!

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone