Zamknij
REKLAMA

List otwarty rodziców w obronie Pani Dyrektor ze Szkoły w Podwiesku

10:18, 12.04.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W imieniu rodziców uczniów klas trzecich gimnazjalnych pragniemy wyrazić swoje ubolewanie z powodu niewłaściwego zachowania pani wicekurator Marii Mazurkiewicz, która z dniu 10.04.2019 wraz z dwoma paniami kurator przybyła do Szkoły Podstawowej w Podwiesku w związku z przeprowadzanymi egzaminami gimnazjalnymi.

Dyrektor szkoły, pani Danuta Zaborowska, od dłuższego czasu informowała nas – rodziców poprzez swoich wychowawców o problemach związanych ze znalezieniem składu komisji egzaminacyjnych dla klas gimnazjalnych. Dodatkowo w celu dokładnego wyjaśnienia całej sytuacji i podjętych krokach zorganizowała w dniu 09.04.2019 o godzinie 17.00 zebranie z rodzicami uczniów klas trzecich gimnazjum. Bardzo dokładnie wyjaśniała procedury związane z organizowaniem i przebiegiem egzaminu gimnazjalnego oraz poinformowała o istniejącym nadal problemie ze znalezieniem pełnego składu komisji egzaminacyjnej. Rodzicom przekazała informację o pismach kierowanych w związku z tym do Kuratorium oraz do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, które pozostawały bez odpowiedzi.

Mimo małych szans na przeprowadzenie egzaminu zadbała o jego organizacyjne przygotowanie w szkole oraz zapewniła obecność uczniów na egzaminie.

Wiemy, że o godzinie 08.47 z Państwowej Straży Pożarnej przysłano trzech strażaków z przygotowaniem pedagogicznym, ale było to za późno, aby zapoznać ich z procedurami.

Około 11.00 przybyła pani wicekurator Maria Mazurkiewicz z 3 osobami towarzyszącymi . Od razu zwracała się do Pani Zaborowskiej bardzo arogancko, co spotkało się z reakcją obecnych rodziców.

Pani wicekurator nie chciała słuchać wyjaśnień i kiedy pani dyrektor tłumaczyła, że ma kopie pism kierowanych do Kuratorium i CKE w sprawie problemów ze składem na egzamin, pani kurator dwukrotnie krzyczała na nią w obecności rodziców  „Cicho!”. Swoje oburzenie na takie zachowanie wyrazili obecni rodzice.

To poniżające dla dyrektora placówki oświatowej i naganne ze strony pracownika instytucji wobec szkoły nadrzędnej, który szczególnie powinien zachować umiar w kontaktach z podległymi placówkami oświatowymi.

Panie bez zachowania żadnych procedur (naszym zdaniem !) i dokumentacji „wpadły” na egzamin.

Nie tak, naszym zdaniem, powinni zachowywać się przedstawiciele instytucji oświatowych. Budzi to nasze ogromne oburzenie, czego wyrazem jest niniejszy list. Boli nas to, że pani dyrektor, która z wieloma problemami pozostaje sama, ponieważ nie ma zastępcy, zamiast pomocy w trudnych chwilach spotkała się z tak oburzającym zachowaniem.

Wskutek przeżywanych emocji zapomnieliśmy dodać, że panie przybyłe na egzamin weszły na salę egzaminacyjną z telefonami komórkowymi, co jest absolutnie zabronione. W sali egzamin pisali wszyscy uczniowie - niezależnie od posiadanych dostosowań, co daje im prawo do pisania egzaminu w odrębnej sali.

W imieniu rodziców klas trzecich gimnazjum - mama jednej z uczennic klasy trzeciej.

Szanowni Państwo! Jest to kopia listu. List z podpisami rodziców znajduje się w sekretariacie szkoły, aby umożliwić podpisanie się pod nim pozostałym rodzicom.
 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

AhaAhaAhaAha

3 3

https://twitter.com/waldemarkowal/status/1116393760345161728 10:46, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W.wW.w

6 5

Mądrzy Rodzice! 13:27, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszmiesz

5 3

Wicekurator kujawsko-pomorski twierdzi, że głos musiała podnieść, aby uspokoić rozkrzyczanych i obwiniających pracowników kuratorium za całą sytuację rodziców.

- Jak lekarz ma przed sobą pacjenta z histerią musi być stanowczy, nawet krzyknąć - mówi Maria Mazurkiewicz. - Nas obwiniono za to, że dyrektor nie zorganizowała egzaminu, a przecież przyjechaliśmy pomóc. To był obowiązek dyrektora. Było dużo emocji, krzyczeli tam rodzice - zwłaszcza jeden pan i jedna pani. 16:51, 12.04.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JaJa

2 2

Tak, najbezpieczniej zgonic wszystko na emocje!Porównanie do pacjenta z histerią - malo przekonujące.Myślę , porownanie nieodpowiednie.Nie tak traktuje się osoby na wysokim stanowisku w obecnosci innych , tu- rodzicow czy uczniow. 15:27, 13.04.2019


!!!!!!

1 6

Pani dyrektor za niekompetencję powinna być natychmiast zwolniona. 20:11, 13.04.2019


OloOlo

1 0

Całe zajście nagrane telefonem przez jednego z rodziców jest na FB. Było hamsko i poniżej krytyki. Każdy może to znaleźć i zobaczyć jak było na prawdę. 16:34, 14.04.2019


damian220581damian220581

7 3

Myślę, że za czas na reformę szkolnictwa i selekcji w nauczycielach. Nie może być tak, że człowiek który kończy studia podyplomowe 2 lub 3 semestry naucza w szkole. Myślę , że czas to zmienić i zatrudnić ludzi wyszkolonych wtedy możemy mówić o podwyżkach. Jestem za zwiększeniem godzin pracy nauczycieli, niech prace sprawdzają w szkołach i skończyć z zabieraniem roboty do domu- poprostu wydłużyć godziny pracy a wtedy możemy mówić o podwyżkach. 23:00, 12.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

tata

1 1

Popracuj w szkole, sprawdź jak wygląda specyfika pracy w szkole, a potem obdarzaj "mądrymi" radami - praktyka czyni mistrza.
16:25, 13.04.2019


..........

2 0

do Ta- już się bronisz przed zmianami szkoła to nie jest jakieś specjalne miejsce, nie wyolbrzymiaj, nie ma tam tajemniczej specyfiki, jest pokój nauczycielski gdzie można pracować ,dzieci pracują w szkole(one dłużej pracują od nauczycieli) to i nauczyciel może pracować w szkole poza lekcjami to chyba logiczne co ? w domu to możesz długopisy składać ! robicie taką otoczkę wokół tego zawodu że ocieracie się o śmieszność ! 23:10, 13.04.2019


TaTa

0 2

Do "....." najpierw myśl potem pisz - jak nie masz nic specjalnego do powiedzenia, to lepiej zamilknij, bo jak powiedział Sienkiewicz "kończ waść i wstydu oszczędź" 02:46, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone