Zamknij
REKLAMA

Liczą na jeden procent. Warto podzielić się podatkiem

14:57, 13.03.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Niby tylko 1%, ale dla organizacji pożytku publicznego i osób prywatnych to jak „gwiazdka z nieba”. Zachęcamy, szczególnie mieszkańców do dzielenia się jednym procentem, by nieść pomoc tym, którzy jej bardzo potrzebują.

Prezentujemy listę organizacji i osób prywatnych z gm. Unisław, które zabiegają o takie wsparcie.

- Podstawowym celem gromadzenia funduszu z odpisu 1% od podatku Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” jest możliwość uzupełnienia finansowego wkładu własnego, niezbędnego we wnioskach o różnego rodzaju dotacje, przyznawane w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez jednostki/instytucje samorządu terytorialnego – mówi Jan Michałowski, prezes „Iskierki”. Ze zgromadzonych środków mamy możliwość: zorganizowania atrakcyjnych, dodatkowych wyjazdów i wycieczek poznawczych, zorganizowania okolicznościowych spotkań, uatrakcyjnienia i ubogacenia spotkań integracyjnych, udoskonalania opieki rehabilitacyjnej, pedagogicznej i rehabilitacji społecznej. Numer KRS: 0000306045.

- Młodzi harcerze i zuchy z 32 Unisławskiej Drużyny Harcerskiej proszą o wsparcie, które jest przeznaczone na zakup materiałów metodycznych, zakup nowego sprzętu oraz konserwację starego. Numer KRS: 0000268190.

- Stowarzyszenie Unisław Team PBDI wpływy z 1% zamierza przeznaczyć na wspieranie rozwoju futsalu wśród dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Fundacja „Młodzi Młodym”. Numer KRS: 0000270261, cel szczegółowy: Unisław Team 5738.

 

- Wspomóc można również Ochotniczą Straż Pożarną w Unisławiu. Druhowie apelują, by 1% nie został zmarnowany. Zostanie przekazany na rozwój OSP, szybką i profesjonalną pomoc podczas pożarów, wypadków drogowych i innych lokalnych zagrożeń.

Numer KRS: 0000116212.

Na pomoc oczekuje Rafał Waliszewski, który uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu. – Każdy mój dzień to nieustanna walka. Dużo zależy ode mnie samego, od mojej determinacji, ale również od ludzi dobrej woli. Nie należę do osób majętnych, mieszkam tylko z mamą, jestem jedynakiem, a mój tata nie żyje. Niestety moja rehabilitacja i leczenie to spory koszt jak na nasz budżet. Za przekazane wsparcie w postaci 1% z góry bardzo dziękuję – mówi Rafał Waliszewski. Waliszewski Rafał (nr ewidencyjny 9031), Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Numer KRS 0000037904.

Materiał: GOK Unisław

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone