Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Znaleziono szkło w buraczkach. Ostrzegamy konsumentów z Chełmna i okolic

15:30, 12.03.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Do redakcji portalu "e-chelmno" napisał Czytelnik, który chciałby nagłośnić sprawę wycofania ze sprzedaży partii produktu pod nazwą: buraczki tarte o smaku łagodnym marki „Zaczarowany Ogród”, w których znajdowało się szkło. 

Przesyłam tego maila do państwa sieci, ponieważ znalazłem szkło w buraczkach zakupionych w sklepie sieci POLO market w Toruniu. - informuje pan Piotr - Jako że produkt ten oznaczony jest, jako produkt własny sieci Polo market - nie był podany producent na etykiecie. Dopiero pod moimi naciskami sieć ujawniła, iż producentem tych buraczków jest Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego  UNISŁAW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Unisławiu (KRS: 64915 "Unamel"). Poza tym siec Polo market nie chce ujawnić, jakie inne produkty tego producenta są sprzedawane w ich sklepach. Jako potencjalny konsument mam do tego pełne prawo, ponieważ nie życzę sobie, aby w moim domu pojawiały się tego typu produkty zagrażające zdrowiu i życiu mojej rodziny.

Zaniepokojony nabywca w dalszej części e-maila infomuje:

Pomimo moich rozmów z siecią Polo market, a także bezpośrednio z producentem, nie uzyskałem konkretnych informacji - co stało się w zakładzie, ze taki towar dostał się do sprzedaży. Szczątkowe informacje przekazywane przez pracowników sieci POLO market, a także przedstawicieli zakładu z Unisławia, nie pozwoliły ustalić, jakie kroki zastały lub zostaną podjęte w celu uniknięcia takiej sytuacji w przyszłości.

Przesyłam tą informację do państwa, abyście mogli ją podać do publicznej wiadomości w mediach. Chciałbym ostrzec potencjalnych konsumentów o takim produkcie - zagrażającym życiu i zdrowiu.  Poza tym nie ma pewności, czy takie kawałki szkła nie trafiły do innych produktów tego producenta. Ponadto zaistniała sytuacja została zgłoszona do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczej w Chełmnie, która podejmuje już odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Redaktor portalu zadzwonił do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczej w Chełmnie w celu potwiedzenia tych informacji:

Otrzymaliśmy doniesienie w tej spawie - informuje osoba odpowiedzialna w PSS-E do kontaktu z mediami. - Sprawa wygląda w ten sposób, że poszło oficjalne zgłoszenie zaistniałej sytyacji i jest zamieszczone ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Produkt jest wycofany z obrotu. 


 O zaistniałej sytuacji zostały również poinformowane poniższe instytucje:
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy. Delegatura w Toruniu.
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych w Bydgoszczy.
 
W piątek dnia 08.03.2019 Główny Inspektorat Sanitarny podał tą informację to publicznej wiadomości. Informacja ta jest podana na stronie internetowej, a także na oficjalnej stronie facebook GIS: 

Więcej informacji pod linkiem: 

https://gis.gov.pl/kategoria/zywnosc-i-woda/normy-i-prawo/ostrzezenia-publiczne-dot-zywnosci/ https://www.facebook.com/GISgovpl/photos/a.292014227515302/2281346808582024/?type=3&theater 
W załączniku zdjęcia szkła znalezionego w buraczkach. 


 

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone