Zamknij
REKLAMA

Wydarzenia i interwencje podczas minionego weekendu.

11:28, 11.02.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Co się działo podczas minionego weekendu? Strażacy musieli uczestniczyć w kilku interwencjach. 08.02.2019 o godz. 19:48 w Chełmnie przy ul. Dominikańskiej 10 zgłoszono pożar poddasza kamienicy, lecz nie wykryto tam zagrożeń. W trakcie rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w kominie kamienicy sąsiedniej (ul. Dominikańska 7).

Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wygasili palenisko w piecu w mieszkaniu na parterze. Przy użyciu gaśnicy proszkowej ugaszono pożar sadzy. W trakcie działań dokonano pomiaru stężenia substancji niebezpiecznych detektorem wielogazowym wewnątrz budynku. Skontrolowano przewód kominowy przy pomocy kamery termowizyjnej oraz pirometra. Zagrożenia nie stwierdzono. Wybrano sadze z wyczystki i przewietrzono wszystkie pomieszczenia oraz klatkę schodową. Zalecono nie korzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osoby uprawnione. Miejsce zdarzenia przekazano lokatorce. 

W sobotę o godz. 19:20 w miejscowości Klęczkowo, na 103km autostrady A1 doszło do awarii samochodu osobowego VW Passat, który zadymiony wylądował na poboczu autostrady w kierunku Torunia. Nie było osób poszkodowanych, ani utrudnień w ruchu oraz dodatkowych zagrożeń.

Działania zastępów polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (przy pomocy pachołów ostrzegawczych)

- oświetleniu miejsca zdarzenia

- sprawdzeniu stanu pojazdu (prawdopodobną przyczyną zadymienia było uszkodzenie turbiny)

- odłączeniu akumulatora

- przekazaniu pojazdu właścicielowi

10.02.2019 o godz. 16:19 w Kornatowie pies wpadł do studni rewizyjnej na głębokości ok 2 m. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odsłonięto nieodpowiednio zabezpieczony właz rewizyjny. Wyciągnięto szczenię i przekazano mężczyźnie będącemu na miejscu zdarzenia. Mężczyzna, któremu przekazano psa, zobligował się do zaopiekowania się szczeniakiem. Ze względu na uszkodzony właz studzienki miejsce oznaczono taśmą ostrzegawczą i zakończono działania.

Materiał: PSP Chełmno

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone