Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

15:33, 08.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Głównymi celami jakie przyświecają pracy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jest pomoc osobom doznającym przemocy, jej świadkom oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska przemocy w rodzinie i sposobów jej przeciwdziałania. 

Nasze doświadczenie pokazuje, że w procesie przeciwdziałania przemocy w rodzinie bardzo ważne jest dotarcie do jak najszerszego grona osób, które są uwikłane w problem przemocy. Dlatego rozpoczęliśmy ogólnopolską akcję informacyjną, której jednym z bardzo ważnych elementów jest publikacja w prasie i mediach informacji o tym, gdzie osoby dotknięte przemocą mogą się zwrócić o pomoc.

W ramach prowadzenia Ogólnopolskiego Pogotowia ”Niebieska Linia” obsługujemy bezpłatną, całodobowy  Telefon dla osób doznających przemocy i jej świadków. Dyżury pełnią konsultanci ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - głownie psychologowie, pedagodzy oraz  prawnicy na wydzielonych dyżurach prawnych.

Czasem kontakt telefoniczny z nami jest dla wielu osób pierwszym krokiem na drodze podejmowania decyzji o wychodzeniu z relacji przemocy. Dotyczy to zwłaszcza środowisk wiejskich, z małych miast, gdzie dostęp do profesjonalnej pomocy bywa ograniczony.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się trafić do jak najszerszej grupy osób potrzebujących wsparcia w związku z uwikłaniem w przemoc.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone