Zamknij
REKLAMA

Bardzo kosztowne wybory samorządowe. Zobacz ile wydamy

09:39, 08.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Wybory samorządowe będą nas drogo kosztować. Informacje na temat ich kosztów przekazała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Na ich organizację trzeba przekazać 455 milionów złotych.

 

Poprzednie wybory samorządowe kosztowały nas 240 milionów złotych i były najdroższymi w historii. Tymczasem to właśnie tegoroczne pójście do urny będzie kosztowało nas blisko pół miliarda złotych.

Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego główną przyczyną takiego stanu rzeczy, jest zwiększenie liczby osób zaangażowanych w obsługę wyborów. Zmiany w przepisach wyborczych objęły wprowadzenie dodatkowej komisji obwodowej ds. ustalenia wyników głosowania oraz zatrudnienie liczącej ponad 2 tysiące osób liczby urzędników wyborczych.

- Wzięłam pod uwagę i wzrost ceny paliwa, i ceny papieru, usług, w związku z tym gminy dostały naprawdę dużo więcej środków niż otrzymały w 2014 r. Mocno krzywdzące jest, jak słyszę, że samorządy muszą dokładać do wyborów, bo dostały za mało środków. Przeliczyliśmy to i porównaliśmy kwoty dotacji przekazanych w 2014 i 2018 roku. To jest znaczny wzrost - tłumaczyła Pietrzak.

Część z gigantycznej kwoty przeznaczonej na wybory pozostanie niewydana. Ma to związek z tym, że w niektórych komisjach obwodowych nie udało się powołać pełnych składów liczących 9 osób.

Materiał partnera (M.K)
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone