Zamknij
REKLAMA

Powstaje polska mapa pedofilii w Kościele, pokażą nadużycia duchownych

11:07, 14.09.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Czwartkowa „Rzeczpospolita” donosi, że od października w internecie będzie dostępna polska mapa pedofilii w Kościele. Jedną z inicjatorek tego pomysłu jest Joanna Scheuring-Wielgus. 

Na mapie zostanie oznaczonych ponad 300 punktów, gdzie doszło do nadużyć seksualnych przez duchownych. 

- Wielokrotnie zgłaszaliśmy się do episkopatu o informacje, ale nasze prośby zostały bez odzewu. Dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Nad mapą pracujemy od półtora roku – mówi "Rzeczpospolitej" Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka z koła Liberalno-Społeczni. 

Razem z nią w projekcie uczestniczą: Marek Lisiński z Fundacji „Nie lękajcie się", Artur Nowak, autor książek o pedofilii w Kościele oraz dziennikarka „Krytyki Politycznej" Agata Diduszko-Zyglewska. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Pinezki w jednym kolorze będą oznaczały sprawców skazanych przez sąd. Nie możemy ujawnić ich danych z powodu zatarcia wyroku, więc umieścimy przykładowo miejscowość i inicjały - przyznaje Marek Lisiński. - Innym kolorem będą zaznaczone ofiary, również opisane hasłowo. To osoby, które zgłosiły się do fundacji "Nie lękajcie się" i zostały zweryfikowane.

Co o tym sądzicie? 

 

(Oprac. MM/ Rzeczpospolita)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone