Zamknij
REKLAMA

Mogło dojść do tragedii. Mieszkańcy bali się, że wybuchnie butla z gazem...

20:43, 13.09.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

W minionych dniach doszło do dwóch pożarów na terenie należącym do gminy Chełmno. 12 września o godz. 23:46 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie otrzymał zgłoszenie, że w Kijewie Królewskim paliła się piwnica w pomieszczeniach kotłowni. Z daleka widać było dym wydobywający się przez okna  piwnicy. Na miejscu zdarzenia oprócz chełmińskich strażaków znajdowały się już zastępy OSP z Kijewa Królewskiego oraz OSP Brzozowo. Trzy osoby dorosłe mieszkające w budynku ewakuowały się we własnym zakresie przed przyjazdem jednostek ratowniczych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Istniało zagrożenie wybuchu, ponieważ w pomieszczeniu sąsiadującym z kotłownią znajdowała się butla z gazem. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji nic poważnego się nie stało i pożar został sprawnie ugaszony. W pomieszczeniu spaliło się jedynie drewno składowane na opał, rura kanalizacyjna oraz bojler. Straty oszacowano na 6 tysięcy złotych.

A dzisiaj w godzinach porannych ok. 8:30 w Dorposzu Chełmińskim na prywatnej posesji wypalano pozostałości budowlane przy budynku będącym pustostanem. Palonym śmieciom towarzyszyło duże zadymienie. Na miejsce zdarzenia dotarły zastępy z JRG Chełmno i OSP z Podwieska. Pożar ugaszono i zlikwidowano zagrożenie. 

 

Materiał: PSP Chełmno

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone