Zamknij
REKLAMA

Dzięki akcji Intermarché przybyło dzisiaj sporo litrów krwi dla potrzebujących

14:41, 11.09.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Już od godz. 9:00 w dniu dzisiejszym przed Intermarché w Chełmnie zebrała się kolejka honorowych dawców krwi, którzy chcieli wziąć udział w jubileuszowej X edycji akcji „Zbieramy Krew dla Polski”. To kolejna taka inicjatywa we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Potrzebującym mogły pomagać osoby pełnoletnie, takie które czuły się zdrowe. Wymagana była waga masy ciała powyżej 50kg. Należało wypełnić kwestionariusz i dokonać rejestracji, a następnie pobierane były próbki krwi. Kolejny etap to badanie lekarskie i po kwalifikacji faktyczny pobór krwi. Po 15-minutowym odpoczynku każdy odebrał ekwiwalent kaloryczny.

Przy tej okazji Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, przypomiała o tym, jak ważne jest pomaganie innym.

Nie ma prostszej formy ratowania ludzkiego życia, niż poprzez oddawanie krwi. Co ważne, krew jednej osoby może pomóc aż kilku innym, dlatego tak cieszy każda zebrana jednostka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez 10 lat realizowania kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” byli z nami i oddawali swoją krew, dzieląc się tym co najcenniejsze – kroplą życia. Wspólnie odnieśliśmy sukces!

Akcji towarzyszyły także odwiedziny przedszkolaków, pomiar ciśnienia, pokazy udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego.

 

Materiał: J.C.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone