Zamknij
REKLAMA

Wiemy kto jest autorem nowego pięknego MURALU. Brawa dla Aliaksandra i Julii

12:56, 10.08.2018 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Atrakcją PERSPEKTYWY 9 Hills FESTIVAL jest coroczne powstanie nowego muralu na jednej z kamienic w Chełmnie. W tym roku przepiękne graffiti powstało przy ul. Wodnej 24. Autorami muralu są Aliaksandr Blahiy i Julia Lozouskaya z TAKTAK crew, którzy przyjechali specjalnie z Mińska na Białorusi, aby swoją sztuką uświetnić Imprezę.

Ta wyjątkowa twórczość artystyczna, wpisana w architektoniczną przestrzeń Chełmna jako Miasta Sztuki przyciąga wzrok każdego przechodnia.

Poprosiliśmy autora o kilka słów na temat pracy i okazało się, że Aliaksandr świetnie mówi po polsku.

Reprezentujemy drużynę, która zrobiła mural w ramach Festivalu 9 Hills. Cały mural malowałem sam, ale w wycinaniu szablonu, logo i herbu pomagała mi moja dziewczyna Julia. Dzieło powstawało w 6 dni. Parę godzin potrzebowałam, żeby narzucić obrazek. jest to moje wielkie hobby. Pierwszy raz zacząłem malować w 2000 roku, kiedy na Białorusi pojawiało się graffiti. Dostałem zaproszenie od Adama Jendryczki, który zobaczył nasze malowidła na jakimś portalu internetowym. Swoje prace mam wystawione na stronie http://www.taktak.by - powiedział autor

Ciekawostką muralu jest to, że przedstawia autora wraz ze swoją dziewczyną - puszczających żaglówki na Wisłę.

Szukałem inspiracji na starych obrazkach panoramy Chełmna. Miasto bardzo mi się podoba. Jest małe, ale ma niesamowitą koncentrację zabytków na niewielkiej przestrzeni. To bardzo urokliwe miejsce i cieszymy się, że zostawimy tutaj po sobie ślad...

 

Gratulacje dla Aliaksandra i Lulii za niesamowitą pracę i ozdobienie naszego miasta. Dzięki takim osobom jak Wy Chełmno staje się jeszcze bardziej klimatyczne i magiczne !

W galerii zdjęć również murale z poprzednich edycji 9 Hills.

 

(J.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone