Zamknij
REKLAMA

9-osobowa rodzina straciła wszystko w pożarze. Potrzebna pomoc! [WZRUSZAJĄCY LIST SOŁTYSA]

13:52, 07.08.2018 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

W piątek w miejscowości Wielki Komorsk wybuchł pożar. Choć z ogniem walczyło aż siedem zastępów straży pożarnej, to budynku nie udało się uratować. Pogorzelcy stracili cały dobytek, ale nie zostali sami! Sąsiedzi zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, teraz ruszają ze zbiórką funduszy.

W oddalonej niewiele od Chełmna miejscowości wybuchł pożar. Dom mieszkalny i przylegający do niego drewniany budynek gospodarczy stanęły w ogniu. Cały dobytek straciła mieszkająca tam 9-osobowa rodzina - w tym pięcioro dzieci. Najmłodsze ma zaledwie 10 miesięcy...

Pogorzelcy (Henryk i Monika Łukomscy, dzieci: Patrycja, Malwina, Wiktoria, Mariusz i Mateusz) mieszkają obecnie u swoich bliskich. Dziadkowie – Zofia i Marian Roggenbuck, którzy również mieszkali w wielopokoleniowym, spalonym domu.

Okazało się, że pogorzelcy nie zostali sami w potrzebie. Znaleźli tymczasowe schronienie u najbliższej rodziny, a sąsiedzi rozpoczęli zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

- W tej sytuacji potrzebna jest pomoc. Mianowicie: środki higieny, środki czystości, pampersy, pościel, koce [...], wszystko co potrzebne jest do życia - wylicza sołtys wsi Stefania Wiśniewska-Krause w specjalnym liście, który opublikowano na facebookowym profilu sołectwa.

Aktualizacja:6 sierpień
Kochani dziękujemy - macie mega dobre serducha  ♥

"Bardzo serdecznie i ciepło dziękuję w imieniu pogorzelców za wszystkie dary jakie Państwo złożyliście dla tych ludzi w tak krótkim czasie.
To nie jest tak łatwo powiedzieć dziękuję, to trzeba przeżyć i z tymi ludźmi rozmawiać.
Jestem Sołtysem człowiekiem mam kontakt z ludźmi na co dzień,wiem to doskonale i rozumiem drugiego człowieka.

Prawdopodobnie już niedługo będzie możliwość wsparcia finansowego na odbudowę domu.

Bardzo bym chciała, aby ta rodzina Święta Bożego Narodzenia spędziła pod własnym odbudowanym domu i przy wspólnym stole.

Z poważaniem
Stefania Wiśniewska-Krause
Sotys sołectwa Wielki Komorsk

Przepraszam bardzo w trakcie pisania tego pisma jest już numer konta:

Każdy może pomóc w odbudowie domu, który 9-osobowa rodzina straciła wyniku pożaru. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę pieniędzy na nr konta bankowego właściciela Mariana Roggenbuck. Oto jego numer:
95 8173 0005 2002 0004 1830 0001 (Bank Spółdzielczy Nowe n/Wisłą)
Roggenbuck Marian
Wielki Komorsk
ul.Aleksandra 12
86-160 Warlubie
tytułem: Na odbudowę domu

Wielki Komorsk 6.08.2018.

Warto pomagać 

1, 2, 5 czy 10 zł to dla nas nic wielkiego a dla Tej rodziny to może być nowy dom.

Odzew ze strony mieszkańców okolicznych miejscowości był ogromny, dlatego zbiórkę rzeczy zawieszono, ale nie oznacza to, że rodzina ze spalonego domu zostanie bez pomocy.

Osoby, które chcą wesprzeć rodzinę, a nie wiedzą, co jeszcze jest potrzebne, proszone są wcześniej o kontakt z sołtys Stefanią Wiśniewską-Krause, tel. 785 920 163.

 

(J.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone