Wydarzenie w ZSO nr 1 – Projekt: Europejski Uniwersytet Latający 2017

Wydarzenie w ZSO nr 1 – Projekt: Europejski Uniwersytet Latający 2017

15 listopada 2017

Europejski Uniwersytet Latający 2017 to IV edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Realizowana jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

23 listopada 2017 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  wezmą udział  w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Europejski Uniwersytet Latający to praktyczne „lekcje” dla młodzieży zainteresowanej tematyką europejską, poprzez które edukatorzy chcą pokazać, że Unia Europejska dotyczy wielu obszarów naszego codziennego życia, i że sami możemy mieć wpływ na decyzje podejmowane przez unijne instytucje. Podczas spotkań prowadzonych przez ekspertów Team Europe i animatorów CEO poruszane są tematy o edukacji i pracy w Unii, demokracji i jej kryzysach, przyszłości Unii i jej problemach, tożsamości i dziedzictwie europejskim.

AKTUALNOŚCI:

ŚLADY EUROPY – EUL W JAROSŁAWIU

Prezentacje, warsztaty, wystawa fotograficzna i „europejski” pokaz mody – tak przebiegło spotkanie EUL w Jarosławiu.

ROZMÓW O EUROPIE …CIĄG DALSZY

W nowym roku szkolnym kontynuujemy spotkania w szkołach w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Z uczniami rozmawiamy o Europie i jej wspólnej przyszłości.

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ O UNII

XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG” – polecamy!

EUROPA 3.0 W BORONOWIE

Dużo pomysłów i wizji skrajnych podczas rozmów o przyszłości Europy w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie.

O CZŁONKOSTWIE W UE W MIKOŁOWIE

O korzyściach, jakie nam daje członkostwo Polski w UE, a także jakie wzywania stoją przed Wspólnotą Europejską, mówiono 20 października w trakcie zorganizowanego w ZST spotkania.

POKAZ MODY W JAROSŁAWIU. ROZPOZNAJECIE TE STYLIZACJE?

3 października 2017 r.w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu wzięli udział w   lekcji europejskiej, której tematem były „Prawa podstawowe w UE”.

 

POLECAMY:

OBEJRZYJCIE WEBINARIUM „INWESTUJEMY U SIEBIE”

Zajrzyjcie do nagrania i prezentacji z webinarium Ewy Dudy-Maciejewskiej o innowacyjności, myśleniu projektowym i story tellingu. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji i inspiracje do przygotowania konkursowego projektu.

WARSZTAT ONLINE O INWESTYCJACH W FIRMIE

Zapraszamy do udziału w webinarium z ekspertką, Ewą Dudą-Maciejewska o inwestycjach w firmie i pozyskiwaniu inwestorów.

ZAANGAŻUJ SIĘ! EDUKACJA OBYWATELSKA DLA NAJMŁODSZYCH

Polecamy międzynarodowe materiały edukacyjne do realizacji edukacji obywatelskiej z najmłodszymi uczniami.

 

 

ZNAJDŹ NAS NA FB

PARTNERAMI PROGRAMU SĄ:

Orgnizatorami Europejskiego Uniwersytetu Latającego są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Prawa do materiałów na stronie, o ile nie stwierdzono inaczej, posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji Creative Commons BY-SA 3.0 PL. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.

 

Materiał: Anna Olszewska i Kamila Jeziorska

 

 

1 komentarz

  1. luzyna Listopad 16, 00:05

    co to za brednie ? o co chodzi i promujecie to na fejsie ? po co

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

four × 4 =

Komentarze internautów