Wizyta przyjaciół z Wejherowa

Wizyta przyjaciół z Wejherowa

16 maja 2018

11 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmnie gościła młodzież z Wejherowa. Wymiana młodzieży Chełmno-Wejherowo trwa od pięciu lat. Rozpoczęły ją Gimnazjum nr 1 im. Akademii Chełmińskiej w Chełmnie oraz Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Wejherowie. Po reformie oświaty, nowe szkoły podstawowe postanowiły ją kontynuować.

Na uczniów z Wejherowa czekało wiele ciekawych atrakcji.

Najpierw odbyło się spotkanie w auli szkolnej, gdzie młodzież integrowała się przy słodkim poczęstunku oraz piosenkach wykonanych przez gimnazjalistki. Później zwiedzili z przewodnikiem – Anną Grzeszną – Kozikowską nasze miasto. W czasie spaceru nie tylko poznali główne atrakcje Chełmna, ale odwiedzili miejsca, takie jak klasztor czy kościół gimnazjalny związane z Jakubem Wejherem – założycielem ich rodzinnego miasta.

Na zajęciach z języka niemieckiego, prowadzonych przez panią Katarzynę Golebską –Tomczyk dziewczęta i chłopcy z obu szkół wykonywali walentynkową kartę, film instruktażowy do jej wykonania był oczywiście w języku niemieckim. Według uczniów, instrukcja nie była aż taka trudna, zwłaszcza, że cały czas czuwała pani Kasia, ale wykonanie trójwymiarowej karty wymagało precyzji i skupienia.

W czasie warsztatów teatralnych prowadzonych przez instruktora CHDK – Kamilę Cieślewicz uczniowie nie tylko dobrze bawili się i poznawali, ale rozwijali też swoje kompetencje interpersonalne.

Na pokazach pierwszej pomocy młodzież poznała zasady właściwego postępowania w czasie zasłabnięcia, utraty przytomności czy zadławienia u dorosłych i dzieci. Zajęcia prowadzili przeszkoleni uczniowie ze szkolnego koła ratownictwa medycznego.

Wizyta w Chełmnie wzbudziła wśród gości miłe odczucia i ochotę na kolejne spotkanie.

Materiał: SP2

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

11 + sixteen =

Komentarze internautów