„Wieczór Kodowania”- Nauka logicznego myślenia, gry i zabawy z programowaniem

„Wieczór Kodowania”- Nauka logicznego myślenia, gry i zabawy z programowaniem

10 marca 2018

W Czwórce zorganizowano „Wieczór Kodowania”. 31 osób w dwóch pracowniach komputerowych kodowało – programowało. To była zabawa, nie tylko przy komputerze: doskonaliła umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijała intuicję algorytmiczną, uczyła rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie i wspierała rozwój kompetencji w zakresie nauczania programowania na etapie szkoły podstawowej.
Furorę robiła gra Scottie Go! Gracze – programiści układali kartonowe klocki za pomocą których, powstały komendy programistyczne. Specjalna aplikacja w telefonie komórkowym wyznaczała zadania. Skanowanie ułożonego rozwiązania, przekształcało je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.
Uczniowie tworzyli również zadania – gry w Scratchu i innych aplikacjach.

 

Materiał: SP4

 

 

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

5 × four =

Komentarze internautów