UWAGA ! AKCJA POSZUKIWAŃ 53-letniej kobiety, która w nocy WPADŁA DO WISŁY

UWAGA ! AKCJA POSZUKIWAŃ 53-letniej kobiety, która w nocy WPADŁA DO WISŁY

28 kwietnia 2018

Dzisiaj w nocy ok. godz. 00:45 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała zgłoszenie, że KOBIETA WPADŁA DO WISŁY przy ul. Powiśle w Chełmnie.

Dwie łodzie ratunkowe płyną wzdłuż Wisły z prawej i lewej strony, aż do końca powiatu. Na miejscu jest również ekipa nurków z Grupy Wodno-Nurkowej z Bydgoszczy. W akcji uczestniczy kilka zastępów straży pożarnej oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Dodatkowo zaangażowano szereg osób w łodziach i pontonach ratowniczych. Swoją pomoc zaoferowała także ekipa ratownictwa wodnego z Torunia. Za pomocą sonarów można przeszukać dno Wisły, sprzęt umożliwia wykrywanie ofiar utonięć. Poszukiwana to kobieta w wieku 53 lat – mieszkanka Chełmna, która feralnej nocy przebywała w towarzystwie rodziny nad Wisłą. Do nieszczęśliwego wypadku doszło na wybetonowanej skarpie linii brzegowej Wisły, skąd kobieta spadła do wody. Trwa postępowanie wyjaśniające zdarzenie. Nad brzegiem rzeki działania przez cały czas obserwowała zrozpaczona rodzina kobiety.


Z ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że poszukiwania na chwilę obecną zostały ZAKOŃCZONE.

Pierwsza część akcji ratunkowej rozpoczęła się zaraz po zgłoszeniu wypadku ok 1-szej w nocy i trwała intensywnie ponad 2 godziny, wznowiono ją dzisiaj od godz. 9:00. W początkowej fazie próbowaliśmy przeszukać dno rzeki przy pomocy płetwonurków, a kiedy specjaliści nic nie znaleźli, to następnie włączyliśmy do akcji sonary. Przeszukiwany za pomocą sonarów obszar, to około kilometra linii brzegowej, natomiast łodzie ratunkowe patrolowały brzeg do granic naszego powiatu. W poszukiwaniach brało udział ok. 30 ratowników z trzech Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chełmnie oraz ekipa policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Działania na chwilę obecną zakończono (ok. godz. 15:30) ze względu na duże utrudnienia, ponieważ jest zbyt wysoki poziom wody oraz szybki nurt rzeki. Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, płetwonurkowie nie mogli zejść do dna rzeki w paru miejscach, sonar również nie mógł dokładnie odczytywać dna przy tak szybkim nurcie Wisły. Z wielkim zaangażowaniem staraliśmy się odnaleźć ciało kobiety, cały sprzęt został wykorzystany do poszukiwań – mówi brygadier Jakub Grzywacz nadzorujący akcję ratunkową.

 

Materiał: J.P.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

1 + four =

Komentarze internautów