Uroczystość wręczenia broni elewom służby przygotowawczej

Uroczystość wręczenia broni elewom służby przygotowawczej

16 maja 2018

W piątek 11 maja 2018 roku, 61 elewów II turnusu służby przygotowawczej otrzymało podstawowy atrybut żołnierza – karabinek AKMS. Akt wręczenia broni, obok złożenia przysięgi wojskowej, jest ogromnym zaszczytem i symbolem gotowości do obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość wręczenia broni elewom służby przygotowawczej została przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym z udziałem wojskowej asysty honorowej i odbyła się podczas uroczystego apelu  na placu musztry 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie.

W swoim przemówieniu dowódca batalionu podpułkownik Krzysztof MIKRUT powiedział, że „…broń jest symbolem każdego żołnierza, a jej posiadanie to duża odpowiedzialność i obowiązek.”

Karabinki AKMS z rąk dowódcy batalionu, któremu asystował dowódca kompanii szkolnej kpt. Rafał KOEHNA, otrzymali szeregowi elewi: Paweł TIMUSZEW, Patryk ZAWICKI, Damian ROSŁONIEC, Paweł MALICKI.

Na zakończenie uroczystości dowódca życzył młodym żołnierzom szybkiej aklimatyzacji i zadowolenia z decyzji rozpoczęcia szkolenia służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych – pierwszego kroku do Zawodowej Służby Wojskowej w korpusie szeregowych.

Uroczyście powitano oraz przedstawiono oficera, który przybył do batalionu.

ppor. Filip CZERNUSZEWICZ jest d-cą plutonu dowodzenia.

Dowódca batalionu, ppłk Krzysztof Mikrut życzył oficerowi szybkiej aklimatyzacji, sukcesów podczas szkolenia oraz satysfakcji z dobrze wypełnianych obowiązków.

 

Materiał: 3BDM

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

17 − fifteen =

Komentarze internautów