Uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Chełmnie

Uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Chełmnie

22 stycznia 2017

22 stycznia w samo południe przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Chełmnie odbyła się uroczystość z okazji powrotu Chełmna do Macierzy po 148 latach niewoli oraz wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy, przedstawiciele oraz poczty sztandarowe władz i instytucji miasta i powiatu.

Po okolicznościowych przemówieniach Burmistrza Miasta Chełmna pana Mariusza Kędzierskiego oraz Wicestarosty pana Wojciecha Bińczyka delegacje złożyły kwiaty i wieńce na Pomniku Nieznanego Żołnierza.

Uroczystość zakończyła się defiladą, na której zaprezentowała się Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, oraz zastęp konny Grupy Rekonstrukcyjnej 8 pułku strzelców konnych w Chełmnie. Wartę honorową przy grobie wystawiła 49 dr ZHP im. K. Wielkiego z Chełmna.

Tym razem żołnierze naszego batalionu „pozostali w koszarach”. Brak kompani honorowej i jej salwy wynika z konfliktu konieczności prezentacji „Apelu Smoleńskiego”, który według władz miasta był nie na miejscu i nie był słowem chwały, Tych dla których święto w tym dniu było poświęcone.

materiał: R.M.

2 komentarze

  1. Lwik Styczeń 24, 13:47

    Panie Burmistrzu, wielki szacunek dla Pana postawy. Współczuje też wojskowym , że muszą realizować te chore pomysły przełożonych.Ale jestem przekonany ,ze doczekamy się normalnych czasów.

    Odpowiedz
  2. Kowalski Marzec 31, 10:20

    Czas najwyższy,aby kadencja burmistrza była już ostatnią,tak jak ostatnie miejsce na liście miast w Polsce co jest najgorszą wizytówką burmistrza.Proponuję aby swoje talenty co jest na miejscu a co nie jest przełożyć na rozwijanie i budowę miasta,a nie mądrować tam gdzie się nie ma zielone pojęcia.Jak widać nie tylko w tym jest zielony.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

two × two =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej