Szybka i skuteczna interwencja – Kryminalni z Chełmna odzyskali skradziony ciągnik

Szybka i skuteczna interwencja – Kryminalni z Chełmna odzyskali skradziony ciągnik

19 grudnia 2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie odzyskali skradziony ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży i pasera. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.  

Przypomnijmy, że w nocy z 12/13 grudnia 2017 roku w miejscowości Dorposz Chełmiński z podwórka gospodarstwa rolnego nieznani sprawcy dokonali  kradzieży ciągnika rolniczego CASE  wraz z rozrzutnikiem o  łącznej wartości strat  145 tys. zł. Na podstawie intensywnych czynności operacyjnych i procesowych m.in. w postaci  przesłuchań świadków, sprawdzenia monitoringów i ustaleń telekomunikacyjnych – chełmińscy kryminalni już po kilku dniach ustalili sprawców. Przeprowadzone czynności doprowadziły do odzyskania w całości skradzionego mienia, które przechowywane było na terenie powiatu świeckiego. Skradziony sprzęt rolniczy wrócił już do właściciela. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie czterech mężczyzn w wieku 30, 28, 20 i 19 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem powiatu chełmińskiego, drugi powiatu grudziądzkiego, a pozostali dwaj zamieszkują w powiecie świeckim. Trzy osoby usłyszały zarzut kradzieży ciągnika rolniczego wraz z rozrzutnikiem . Mężczyzna u którego odzyskano sprzęt rolniczy usłyszał zarzut paserstwa. W sprawie tej Prokurator Rejonowy w Chełmnie zastosował wobec sprawców  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz  poręczenia majątkowego.  Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

 

Materiał: KPP Chełmno

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

1 × 3 =

Komentarze internautów