Święto Wojsk Inżynieryjnych w 3 Batalionie Drogowo-Mostowym

Święto Wojsk Inżynieryjnych w 3 Batalionie Drogowo-Mostowym

16 kwietnia 2018

Każdego roku, w dniu 16 kwietnia,  w rocznicę forsowania Odry i Nysy Łużyckiej, obchodzimy nasze święto. Święto jeszcze niedawno zwane – Dniem lub Świętem Sapera, od 2013 r. zgodnie z Decyzją Nr 432/ MON Ministra Obrony Narodowej nosi nazwę Święto Wojsk Inżynieryjnych. Z tej okazji w dniu 13 kwietnia 2018 roku na Placu musztry 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie odbył się uroczysty apel.

W dniu tym oddajemy hołd wszystkim Polskim Saperom, którzy przez całe dziesięciolecia, na frontach różnych wojen, walczyli i ginęli za Ojczyznę. Chylimy nisko głowy przed tymi, którzy w 1918 roku wywalczyli niepodległość.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół oraz przyjaciele i sympatycy batalionu z Zastępcą Dowódcy 2 Mazowieckiego Pułku Saperów – podpułkownikiem Arturem Gruszczykiem, który mówił, że dzisiejszy saper to żołnierz, na którego zawsze można liczyć. Wyposażony w sprzęt specjalistyczny, doświadczony i gotowy do działania w kraju i poza jego granicami. Walcząc z żywiołami ratujemy życie i mienie ludności cywilnej podczas klęsk żywiołowych. Saper jest zawsze tam gdzie potrzebna jest pomoc.

Już w najbliższych miesiącach będziemy mieli okazję współpracować i wspierać żołnierzy państw sojuszniczych podczas ćwiczeń a także wspólnie z innymi pododdziałami przeprawowymi realizować zadania wsparcia inżynieryjnego w ramach ćwiczenia „Saber Strike 18”. Będzie to dla nas duży wysiłek ale wierzę, że jak zawsze, staniemy na wysokości zadania i zrealizujemy je na najwyższym poziomie przy pełnym zaangażowaniu każdego żołnierza” powiedział Dowódca batalionu, ppłk Krzysztof MIKRUT

Dowódca serdecznie podziękował za owocny trud i wysiłek oraz pomyślną realizację zadań szkoleniowych i służbowych. Złożył też wszystkim najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości w służbie i pracy, stabilności zawodowej oraz zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Po uroczystej zbiórce zaproszeni goście mieli przyjemność wysłuchać koncertu utworów patriotycznych w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Chełmnie. Za wspaniały występ składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor oraz Pana Andrzeja Gładkowskiego, który wraz z podopiecznymi przygotował repertuar.

CHWAŁA SAPEROM !

 

Materiał: 3BDM

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

four × 1 =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej