Sukcesy młodziczek UKS Culmen Chełmno

Sukcesy młodziczek UKS Culmen Chełmno

31 października 2016

W sobotę 29.10.2016 drugą kolejkę ligi wojewódzkiej rozegrały nasze młodziczki. Po fenomenalnej walce młodziczki starsze pod wodzą trenera Szwaby wygrały I ligę!!! a podopieczne trenera Macieja Szulca utrzymały się w II lidze wojewódzkiej ! Takiej mistrzowskiej formy mało kto się spodziewał !

Młodziczki starsze na swój debiut w najwyższej Lidze Wojewódzkiej wybrały się do Bydgoszczy by zmierzyć się z miejscowym Pałacem oraz z zespołem MUKS Joker Świecie I. Po świetnym początku i wygraniu pierwszego meczu z gospodarzami 1-2, chełmnianki poszły za ciosem i pokonały faworyzowaną drużynę Jokera 2-0! Tym samym pierwszy raz w historii odkąd istnieje formuła ligowych turniejów UKS Culmen Chełmno WYGRAŁ I Ligę!!!

Od samego początku jechałyśmy bardzo zmotywowane i zdeterminowane, chciałyśmy bardzo wygrać i tak tez się stało! wszystkie pokazałyśmy na co nas stać i ile tak naprawdę potrafimy! bardzo ciężko pracowałyśmy przez ostatni czas i na każdym treningu było widać zaangażowanie i skupienie, zawdzięczamy to również naszemu trenerowi, który włożył w to bardzo dużo pracy za co bardzo dziękujemy, miejmy nadzieje, że to nie koniec naszych sukcesów!” – powiedziała po turnieju przyjmująca Weronika Seehaber. 

Młodziczki młodsze po raz kolejny pokazały, iż nie chcą tylko ogrywać się w lidze wojewódzkiej. W swoim drugim turnieju rozgrywanym we Włocławku pewnie pokonały zespół KS Pałac II Bydgoszcz 2-0 i uległy bardziej doświadczonym koleżankom miejscowego zespołu również w stosunku 2-0. Dzięki swojej waleczności i ambicji w następnej kolejce zagrają w II Lidze Wojewódzkiej!

Cieszymy się, że udało nam się utrzymać w II lidze. To spory sukces dla naszego młodszego zespołu młodziczek. Wiemy, że musimy mocno pracować nad przyjęciem zagrywki, aby móc rywalizować z zespołami młodziczek starszych. Za tydzień przyjdzie nam się zmierzyć z pierwszymi zespołami Pałacu Bydgoszcz i Budowlanych Toruń. Liczę, że pokażemy charakter i powalczymy o każdy punkt – powiedział szkoleniowiec młodziczek młodszych Maciej Szulc.

 

Tekst: Leszek Plak

Zdjęcie: Krzysztof Turzyński

 

culm

1 komentarz

  1. gienek Grudzień 15, 06:32

    zalosne

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

twelve + 4 =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej