Starszy mężczyzna zasłabł w mieszkaniu z powodu zadymienia, trzeba było wyważyć drzwi-interwencje PSP

Starszy mężczyzna zasłabł w mieszkaniu z powodu zadymienia, trzeba było wyważyć drzwi-interwencje PSP

16 kwietnia 2018

09-04-2018 20:07 Zegartowice. Pożar trawy. Na miejscu zdarzenia zastano pożar trawy na łące o pow. ok 0,01 ha. Zabezpieczono i oświetlono miejsca zdarzenia. Podano jeden prąd wody na źródło ognia, jednocześnie prowadzono działania gaśnicze przy pomocy tłumic i łopat.
10-04-2018 13:21 Chełmno ul. Dworcowa. Na miejscu zdarzenia zastano pożar śmieci w śmietniku. Innych zagrożeń nie stwierdzono. Zabezpieczono teren działań. Podano jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Pozostałości przegarnięto przy pomocy sprzętu burzącego i dogaszono.
10-04-2018 19:50 Chełmno, pożar trawy na poboczu drogi krajowej na pow. około 200 m2. Bez dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Pożar ugaszono przy pomocy tłumic i jednego prądu wody w natarciu. Pogorzelisko sprawdzono i przelano wodą.
10-04-2018 22:11 Chełmno ul Franciszkańska. Na miejscu zastano lokatora mieszkania, który twierdził, że czuje zapach gazu w mieszkaniu. Brak osób poszkodowanych.

Zabezpieczono teren działań. Pomieszczenia mieszkania sprawdzono detektorem wielogazowym. Zagrożenia nie stwierdzono. Przewietrzono mieszkanie.

 

11-04-2018 09:33

 

Chełmno ul Marii Curii- Skłodowskiej. Zadymienie w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w mieszkaniu na trzecim piętrze i klatce schodowej w bloku wielorodzinnym. Z relacji sąsiadów wynikało, że w środku mieszkania znajduje się 90 letni mężczyzna, nie reagujący na pukania do drzwi. Brak dodatkowych zagrożeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Ratownicy w aparatach ODO,  przy użyciu sprzętu burzącego otworzyli drzwi. W środku znajdował się właściciel mieszkania, którego ewakuowano na zewnątrz. Podano 100 % tlenu. Otworzono wszystkie okna w mieszkaniu oraz klatce schodowej. Oddymiono wszystkie pomieszczenia przy użyciu agregatu oddymiającego. Zadymienie spowodowane było pozostawieniem garnka na kuchence gazowej.  Właściciel mieszkania palący się garnek ugasił przed przybyciem JOP. Sprawdzono pozostałe mieszkania na klatce schodowej w celu wykluczenia zagrożenia. Po przybyciu  na miejsce zdarzenia ZRM, osobę poszkodowaną przekazano lekarzowi, który podjął decyzję o transporcie mężczyzny do szpitala w Chełmnie w celu dalszej diagnostyki. Miejsce zdarzenia oraz mieszkanie przekazano policji.

12-04-2018 22:11 Linowiec. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar ściany oraz więźby dachowej stodoły. W budynku zmagazynowana niewielka ilość słomy i węgla. Brak osób poszkodowanych, brak dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Podano dwa prąd wody w natarciu na źródło ognia, jeden prąd w obronie na ściany i słomę znajdującą się w stodole. Pożar ugaszono. Pogorzelisko przeszukano i przelano wodą.

13-04-2018 18:06 Papowo Biskupie. Pochylone drzewo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pochylone drzewo nad budynkiem mieszkalnym, drzewo grozi przewróceniem. Brak dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ratownik z drabiny przystawnej przywiązał linę w połowie drzewa oraz do ciągnika właściciela. Naciągnięto linę, następnie przy pomocy piły spalinowej do drewna ścięto drzewo, pocięto na mniejsze kawałki i przekazano właścicielowi teren do uprzątnięcia.

13-04-2018 19:51 Chełmno ul.Powiśle. Pożar trawy na nieużytkach na pow. około 800 m2. Bez dodatkowych zagrożeń.  Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Pożar ugaszono przy pomocy tłumic i jednego prądu wody w natarciu. Pogorzelisko sprawdzono i przelano wodą.
13-04-2018 20:00 Płutowo. Na miejscu zdarzenia zastano wyrwane i powalone drzewo na drodze powiatowej, droga całkowicie zablokowana.

Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Ratownicy za pomocą pił do cięcia drewna pocięli drzewo na mniejsze elementy, które usunięto z drogi na pobocze przy pomocy lin i pojazdu pożarniczego likwidując zagrożenie. Teren uprzątnięto.

 

13-04-2018 20:12

 

Szymborno. Na miejscu zdarzenia zastano powalone drzewo na drodze gminnej, droga całkowicie zablokowana. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Ratownicy za pomocą pił do cięcia drewna pocięli drzewo na mniejsze elementy, które usunięto z drogi na pobocze likwidując zagrożenie. Teren uprzątnięto.

 

14-04-2018 10:41

 

Nowy Dwór Królewski. Przewrócony szczyt, uszkodzony dach oraz strop budynku gospodarczego na skutek silnego wiatru dnia poprzedniego. Wewnątrz budynku przysypany gruzem samochód osobowy marki Daewoo Lanos. Brak dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono  miejsce zdarzenia.  Przy użyciu stempli zabezpieczono uszkodzony strop.
Z uszkodzonego budynku po wcześniejszym odgruzowaniu wyprowadzono pojazd
i pozostałe mienie na zewnątrz. Dokonano rozbiórki luźnych elementów konstrukcji. Zabezpieczono budynek przed dostępem osób postronnych.

14-04-2018 11:26 Lisewo ul. Mikołaja z Ryńska. Pożar części więźby dachowej budynku jednorodzinnego na skutek zwarcia instalacji elektrycznej.  Duże zadymienie wewnątrz budynku.

Zabezpieczono miejsce akcji. Odłączono dopływ prądu do budynku. Podano jeden prąd wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu. Z budynku ewakuowano 78 letnią kobietę o ograniczonej zdolności poruszania się, której udzielono KPP (tlenoterapia, wsparcie psychiczne, termoizolacja). Stan kobiety nie wymagał wezwania ZRM. Pożar ugaszono, przewietrzono pomieszczenia. Sprawdzono budynek kamerą termowizyjną oraz pirometrem w celu wykluczenia obecności pożaru ukrytego. Miejsce zdarzenia przekazano użytkownikowi. Zakończono działania

14-04-2018 11:47 Nowy Dwór Królewski. Na miejscu zdarzenia zastano oberwane, luźne dachówki  na skutek silnych wiatrów dnia poprzedniego stwarzające  zagrożenie dla osób postronnych.  Brak dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono teren działań.  Ratownik z drabiny przystawnej usunął luźne dachówki  likwidując  zagrożenie.

 

 

14-04-2018 14:29

 

Bajerze. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Kierowca opuścił pojazd samodzielnie. Zablokowany jeden pas ruchu. Brak osób poszkodowanych.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe. Wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Podczas prowadzonych działań kierowca zaczął uskarżać się na ból w klatce piersiowej oraz w kolanie. Odmówił jednak przyjęcia KPP od strażaków. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ZRM. Załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala na badania. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję uprzątnięto miejsce zdarzenia, przywrócono ruch na jezdni, zakończono  działania.

 

14-04-2018 17:20 Płutowo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pochylone drzewo nad jezdnią drogi powiatowej stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Wstrzymano ruch na drodze. Za pomocą piły do cięcia drewna powalono drzewo a następnie pocięto na mniejsze elementy i usunięto na pobocze. Zagrożenie zlikwidowano. Uprzątnięto jezdnię, przywrócono ruch na drodze.

14-04-2018 23:22 Chełmno ul. Walentego Fiałka. Dwa samochody osobowe całkowicie objęte pożarem zaparkowane na poboczu drogi. Zagrożone pojazdy zaparkowane w pobliżu. Brak osób poszkodowanych.

Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Ratownicy w aparatach ODO podali dwa prądy piany na palące się pojazdy oraz prąd wody na zagrożone samochody. Po ugaszeniu pożaru odłączono akumulatory z pojazdów. Samochody przekazano policji.

15-04-2018 00:36 Chełmno ul. Dominikańska. Trzy samochody osobowe objęte pożarem zaparkowane na poboczu drogi. Zagrożone pojazdy zaparkowane w pobliżu. Brak osób poszkodowanych.

Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Ratownicy w aparatach ODO podali dwa prądy piany na palące się pojazdy oraz prąd wody na zagrożone samochody. Po ugaszeniu pożaru odłączono akumulatory z pojazdów. Samochody przekazano właścicielom.

15-04-2018 18:39 Chełmno ul. Powiśle.  Na miejscu zdarzenia zastano palący się żywopłot (ok.8 m/b) z tui na posesji prywatnej. Brak dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono miejsca zdarzenia.  Podano prąd wody w natarciu na ognisko pożaru z szybkiego natarcia. Pożar został ugaszony. Miejsce zdarzenia dokładnie przelano wodą i przekazano właścicielowi do nadzorowania.

 

 

Materiał: PSP Chełmno

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

five × five =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej