Srebro jak złoto, czyli wielki turniej Młodziczek CULMEN

28 lutego 2017

Sobotni dzień na długo zapadnie w pamięci chełmińskich sympatyków piłki siatkowej. Nasze młodziczki wybrały się do Świecia, aby walczyć o medale w Finale Ligi Wojewódzkiej. Swój pierwszy mecz rozegrały z zespołem Pałacu Bydgoszcz, który zajął 2 miejsce po 10 kolejkach spotkań. W świeckiej hali zebrała się duża ilość głośno dopingujących kibiców z Chełmna, co zdecydowanie pomagało naszym młodym zawodniczkom w trudnych chwilach, a nie było ich w tym meczu mało. W pierwszym secie walka toczyła się właściwie punkt za punkt i o tym kto wygra tę partię zadecydowała bardzo emocjonująca końcówka – przy stanie 24-24 kolejne punkty zdobyły już tylko nasze zawodniczki wygrywając pierwszą odsłonę meczu 26-24. Drugi set od początku do końca przebiegał pod dyktando drużyny z Bydgoszczy, która wygrała go do 17. O losach spotkania zadecydować musiał tie-break. Wielkie emocje, walka o każdy punkt i „happy end”, tak w skrócie można skomentować przebieg decydującej odsłony meczu wygranej przez Culmen Chełmno 16-14. Drugi mecz turnieju rozegrały ekipy gospodarzy oraz Bydgoszczy, która nie miała zbyt wiele czasu na ochłonięcie po porażce z Chełmnem. Mecz ten dość spokojnie wygrała drużyna Jokera Świecie i jasne stało się, że ostatni mecz będzie meczem o złoto. W finałowym meczu nasza drużyna nie była w stanie przeciwstawić się rozpędzonym dziewczynom zza Wisły. Pomimo ogromnej woli walki i poświęcenia, ani przez chwilę nasze młode zawodniczki nie nawiązały kontaktu punktowego przegrywając w setach do 9 i 11. Drugie miejsce na 20 zespołów, które wystartowały w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Młodziczek, srebrny medal oraz awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek, to wspaniały wynik, który możliwy był dzięki ogromnej pracy jaką wykonały dziewczyny z Chełmna.   Skład naszych „srebrnych” Młodziczek: Wiktoria Regulska, Jagoda Dych, Paulina Kirejewska, Emilia Puk, Weronika Seehaber, Martyna Spychalska, Zuzanna Krych, Julia Nogalska, Oliwia Murawska, Trener: Miłosz Szwaba

Materiał: Culmen Chełmno