Ruszyły szkolenia w Chełmnie – zorganizowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Ruszyły szkolenia w Chełmnie – zorganizowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

30 stycznia 2018

30 stycznia Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu rozpoczął cykl szkoleń dla chcących zakładać przedsiębiorstwa społeczne w powiecie chełmińskim.

Uczestnicy dowiedzą się jak zakładać i powoływać przedsiębiorstwa społeczne. Zajęcia obejmują także tematykę związaną z zarządzaniem organizacją, przygotowaniem biznesplanów, planowaniem strategicznym i marketingowym. Szkolenia odbywają się w Centrum Zapobiegania Wykluczeniu Społecznemu w Chełmnie, potrwają 6 dni i zakończą się wizytą studyjną w działającym przedsiębiorstwie społecznym. Po zakończeniu cyklu szkoleń zainteresowani zakładaniem i prowadzeniem przedsiębiorstwa społecznego mogą ubiegać się w OWES o dotację na utworzenie stanowiska pracy w wysokości 24 tysięcy złotych (maksymalnie 120 tysięcy złotych na przedsiębiorstwo społeczne).

Dodatkowo Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu oferuje specjalistyczną, bezpłatną pomoc organizacjom pozarządowym w zakresie prawa, finansów, księgowości oraz doradztwa personalnego i marketingu. Podmioty ekonomii społecznej zainteresowane składaniem ofert na realizację zadań publicznych w ramach konkursów ogłaszanych przez jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać pomoc przy wypełnianiu i składaniu wniosków konkursowych.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu prowadzony przez Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenie „Tilia” funkcjonuje od 2013 roku. Jako akredytowany, przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – AKS(ES), ośrodek udziela wsparcia od czerwca 2016 roku.

W swoich działaniach skupiamy się na wzmocnieniu rozwoju sektora ekonomii społecznej na terenie subregionu 2 czyli powiatów aleksandrowskiego, chełmińskiego, lipnowskiego, toruńskiego oraz miasta Toruń.

Do współpracy zapraszamy osoby i grupy planujące utworzenie nowego podmiotu ekonomii społecznej lub przedsiębiorstwa społecznego. Naszą ofertę kierujemy w szczególności do:
• osób fizycznych m.in. niepełnosprawnych, bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, a także do osób najbardziej oddalonych od rynku pracy i zagrożonych wykluczeniem społecznym i ubóstwem,
• osób prawnych i fizycznych planujących założyć nowe przedsiębiorstwo społeczne,
• do istniejących podmiotów zainteresowanych rozwojem i zatrudnianiem nowych pracowników.

W ramach projektu udzielamy dotacji na utworzenie miejsc pracy lub zatrudnienie osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Pomożemy założyć i doradzimy jak prowadzić przedsiębiorstwo społeczne.
W naszym ośrodku skorzystacie także Państwo z doradztwa w obszarze prawnym, księgowo-podatkowym, finansowym, osobowym czy marketingowym. Zapewniamy również konsultacje w zakresie prawa zamówień publicznych a kadrę zarządzającą wspieramy poprzez mentoring. Pracownikom zatrudnianym w przedsiębiorstwach społecznych umożliwiamy dostęp do certyfikowanych szkoleń i kursów zawodowych. Organizujemy wizyty studyjne w przedsiębiorstwach społecznych (dobre praktyki), a także świadczymy pomoc w tworzeniu powiązań biznesowych.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać:
w biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu przy Woli Zamkowej 12 a
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 16.00 oraz telefonicznie pod numerem: +48 56 652 22 40;
e-mail: owes@ekonomia-spoleczna.com.pl
na stronie http://www.ekonomia-spoleczna.com
FB: https://www.facebook.com/TorunOWES/

 

Materiał: O.W.E.S. 

 

1 komentarz

  1. Sławek Luty 9, 09:49

    Bardzo cenna inicjatywa. Praktyka to podstawa, żeby poczuć na czym to polega. A przedsiębiorstwa społeczne, o ile pod kontrolą, stanowią nieodłączny element zdrowej gospodarki rynkowej, zorientowanej na zaspokajanie potrzeb ludzi i ich rozwój materialny i dochowy.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

four × 1 =

Komentarze internautów