Rolnik szuka… dofinansowania

Rolnik szuka… dofinansowania

4 stycznia 2017

Rolnika, który szuka dofinansowania na prowadzenie swojej działalności, ma prawo rozboleć głowa. Możliwości jest wiele. Wyboru trzeba tymczasem dokonać optymalnego, tak aby móc jak najlepiej spożytkować otrzymane środki. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

„Na polskim rynku jest dostępnych bardzo dużo atrakcyjnych form finansowania dla rolników. Powiedziałbym nawet, że dużo więcej niż dla osób z innych sektorów gospodarki. Mamy kredyty preferencyjne z dopłatą do odsetek i kredyty unijne, wiele banków oferuje kredyty inwestycyjne oraz obrotowe przygotowane specjalnie dla rolników” – stwierdza w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.

Na co powinien zwrócić uwagę rolnik przy wyborze kredytu? Przede wszystkim na trzy rzeczy: okres kredytowania, cenę kredytu i to, czy przy jego zaciąganiu można liczyć na dofinansowanie. Należy pamiętać, że działalność rolnicza jest działalnością sezonową, więc miesięczne raty nie zawsze będą najlepsze. Ponieważ kredytów rolniczych jest na rynku dość dużo, aby wybrać ofertę optymalnie, warto poprosić o pomoc doradcę bankowego, który dopasuje produkt do naszych potrzeb.

„Polscy rolnicy dobrze pozyskują i umieją wykorzystywać zarówno fundusze unijne, jak i kredyty preferencyjne, do których dopłaca Skarb Państwa” – uważa ekspert.

Materiał: infoWire

1 komentarz

  1. Anonim Styczeń 5, 08:54

    rolnik szuka żony

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

1 × two =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej