Przemysłowa tonie

Przemysłowa tonie

5 sierpnia 2016

4 sierpnia to dzień, kiedy nasze miasto nawiedziła ulewa.

Deszczowa pogoda odkryła niedoskonałości ukształtowania terenu, na którym położone jest Chełmno. Służby dwoją się i troją, a natura robi swoje.

W dzień otwarcia Olimpiady Chełmno – Rio 2016 około godziny 14:00, po interwencji Prezesa Ogrodu „Kolejarz” straż miejska zabezpieczyła teren. Pan Burmistrz zlecił naprawę uszkodzonej studzienki, za co działkowcy dziękują władzom miasta, likwidując w ten sposób zagrożenie w ruchu lądowym dla pieszych i pojazdów korzystających z drogi.

Natura jednak dalej robi swoje i niszczy trakt.

Pomimo interwencji i naprawy tak jak „kropla drąży skałę” woda deszczowa dalej niszczy drogę, którą wielokrotnie użytkownicy działek odtwarzają usypując coraz to nową nawierzchnię finansowaną z własnych zebranych środków. Dodatkowo woda zalewa ogrody „Pod Skarpą” i „Słoneczną Dolinę”.

Asfalt w zakręcie ulicy wykazuje poważne uszkodzenia, gdyż pod ciężarem dorosłego człowieka rusza się, a przecież droga prowadzi do firm do których dojeżdżają wielkie TIR-y dowożące towary. W sąsiedztwie znajduje się również Zakład Usług Miejskich, którego pojazdy – lekkie nie są. „Patrzeć tylko kiedy dojdzie do tragedii”.

Użytkownicy proszą odpowiedzialne służby o naprawę systemu odprowadzania wody deszczowej z ulicy, dając tym bezpieczeństwo w ruchu lądowym oraz zapobiegnie to niszczeniu terenów zielonych.

materiał: mieszkaniec Chełmna

 

 

1 komentarz

  1. Marek Buczkowski. Sierpień 9, 15:32

    Moja działka jest obok tej wodnej strugi(po prawej stronie), która tworzy się za każdym razem kiedy pada deszcz. Spływająca woda deszczowa nie jest odbierana przez zapchany kanał burzowy i spływa bezpośrednio tą drogą a jej nadmiar przelewa się bezpośrednio na działki niszcząc uprawy i zatapiając niektóre drewniane altanki. Moja działka została już dwukrotnie zalana. Sama droga jest tak zniszczona, że nie nadaje się do ruchu samochodowego a chodzenie po ciemku tą drogą grozi wypadkiem bo powstałe dziury są bardzo niebezpieczne. Czekamy na interwencję Urzędu Miasta.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

one × 2 =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej