Pożegnanie śp. Ryszarda Kędzierskiego – zasłużonego, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie

Pożegnanie śp. Ryszarda Kędzierskiego – zasłużonego, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie

4 stycznia 2017

Tłumy mieszkańców Chełmna pożegnały w dniu 04.01.2017 śp. Ryszarda Kędzierskiego – wieloletniego, zasłużonego dyrektora (w latach 1978-1989) Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie. Msza święta odbyła się o godz. 11:00 w kościele Pallotynów pw. św. Józefa, a pogrzeb na cmentarzu parafialnym. W ostatniej drodze pana Kędzierskiego uczestniczyli przedstawiciele i delegacje wielu instytucji, nauczyciele oraz byli uczniowie, znajomi i przyjaciele tego wyjątkowego pedagoga.

W Kronice szkoły zachował się zapis: „W dniach od 26 marca 1960 do 8 kwietnia 1960 włącznie odbyła się na terenie tutejszej szkoły praktyka absolwentów Państwowego Liceum Pedagogicznego z Chełmna. Stwierdza się, że praktykanci kol. Kędzierski Ryszard oraz Krojniewski Gerard są do zawodu nauczycielskiego dobrze przygotowani. Postawa wymienionych dobra. Do lekcji byli zawsze przygotowani. Instruktaż udzielany chętnie przyjmowali”.

1 września 1962r. po przejściu pani Marii Kazban na emeryturę obowiązki kierownika pełni  Marian Białecki. W  kolejnym roku szkolnym  1963/64 kierownictwo obejmuje Roch Łukowski. W tym roku zatrudniony zostaje w szkole Ryszard Kędzierski, który obejmuje wychowawstwo klasy Vb, zostaje także opiekunem ZHP i SKS.

W listopadzie 1977 roku zmarł dyrektor Bolesław Knieć, a jego funkcje przejął Ryszard Kędzierski.

W 1990r. Płomyk ogłosił: ”mgr Ryszard Kędzierski zasłużył na uczniowską przyjaźń, podziw i szacunek. Potrafił być życzliwym i serdecznym – jak również surowym i wymagającym. Doceniał uczniowskie inicjatywy, współpracował z Samorządem, kółkami zainteresowań. Mistrz w swoim zawodzie, doskonały wychowawca młodych pokoleń.” Uczniowie przyznali mu Szkarłatną Różę – „najwyższe odznaczenie  – symbol wdzięczności i przywiązania”  przyznawane w drodze  plebiscytu  czytelników „Płomyka”.

Po odejściu pana Ryszarda Kędzierskiego na emeryturę funkcje dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 powierzono pani Zofii Zakierskiej. Funkcję tę pełniła w latach 1989-2004.

 

Rodzinie śp. Ryszarda Kędzierskiego składamy kondolencje oraz wyrazy współczucia.

 

Materiał: Redakcja e-chelmno

 

 

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

ten − 4 =

Komentarze internautów