Pogadanka Policjantów z młodzieżą z Gimnazjum w Stolnie

Pogadanka Policjantów z młodzieżą z Gimnazjum w Stolnie

30 października 2017

W piątek (27.10) asp. szt. Gabriela Andrzejczyk z chełmińskiej policji spotkała się z uczniami kl. II i III Gimnazjum w Stolnie. Tematyka spotkania z młodzieżą odnosiła się do przepisów prawa. Szczególna uwagę zwrócono na postanowienia Kodeksu Karnego oraz Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Podczas spotkania omówiono zagadnienia z zakresu czynów zabronionych oraz przejawów demoralizacji. Przedstawiono problematykę postępowania z nieletnimi naruszającymi normy prawne i możliwe do zastosowania środki wychowawcze.
Znaczną część spotkania poświęcono występującym zagrożeniom  w środowisku nieletnich jak alkohol , środki psychoaktywne, narkotyki, dopalacze, agresja i przemoc rówieśnicza oraz uchylanie się od obowiązku szkolnego.
Uwagę skupiono również na rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji czy fotografii na portalach społecznościowych.

 

Materiał: KPP Chełmno

 

1 komentarz

  1. Waldemar Listopad 1, 09:58

    Wreszcie coś o prawie którego nieznajomość szkodzi. Brawo, Policja. Ciekawe, czy doczekamy się wprowadzenia prawa (karnego, wykroczeń, cywilnego, pracy) do szkół, przecież to bardzo ważne. Chodzi o podstawy, żeby obywatel znał swoje prawa jak i obowiązki i nie musiał z byle czym do prawnika chodzić i słono płacić.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

ten + 1 =

Komentarze internautów