Pogadanka o bezpieczeństwie na drodze i w domu

Pogadanka o bezpieczeństwie na drodze i w domu

14 maja 2018

Funkcjonariusze  z chełmińskiej komendy byli gośćmi w przedszkolu w Małych Łunawach. Spotkanie to było doskonałą okazją do porozmawiania z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze, a także w domu.
W piątek (11.05) na terenie przedszkola w Małych Łunawach odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia  na temat bezpieczeństwa. Poruszono zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego dla pieszych. Przypomnieli miedzy innymi, aby poruszać się po drodze pod opieką osób dorosłych. Oprócz bezpieczeństwa na drodze, goście omówili bardzo ważny temat dotyczący kontaktu z osobami obcymi. Nie zabrakło również wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.
Mundurowi wyemitowali najmłodszym film o zasadach i przepisach obowiązujących na jezdni i w jej obrębie. W filmie nie zabrakło informacji o zagrożeniach i skutkach nieodpowiedzialnych zachowań. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak poważne skutki zdrowotne mogą ich spotkać gdy nie będą uważać na drodze.

Na zakończenie przedszkolaki wystąpiły z piosenkami na temat bezpieczeństwa na drodze.

 

Materiał: KPP Chełmno

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

19 − three =

Komentarze internautów