Podsumowanie i Laureaci XXIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoła Nutka”

Podsumowanie i Laureaci XXIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoła Nutka”

11 kwietnia 2018

W niedzielę (8 kwietnia) w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży nad J. Starogrodzkim, już po raz dwudziesty trzeci gościliśmy młodych piosenkarzy w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach wstępnych, które odbywały się w lutym i marcu b.r. w Chełmnie i gminach naszego powiatu, na scenie zaprezentowało się prawie 60. wykonawców w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 16 lat, zespoły wokalne 13-16 lat oraz soliści powyżej 16 lat. Prezentacje sceniczne oceniało fachowe jury w składzie:

-Roman Fieberg – przewodniczący (muzyk z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy),

-Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie)

-Magdalena Witkowska (pedagog z Katolickiego Liceum i Gimnazjum Ks. Pallotynów w Chełmnie).

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i wyjątkowo zgodnych obradach jurorzy postanowili:

    • w kategorii „soliści 7 – 12 lat” I miejsce przyznać Stasiowi Rysiewskiemu (Szkoła Podstawowa Kijewo Królewskie), II miejsce – Marcie Kwaśnik (Szkoła Podstawowa Krusin) i III miejsce – Marcie Kruszewskiej (GOK Unisław).
    • w kategorii „soliści 13 – 18 lat” – I miejsce trafiło do Klaudii Wawszczyk (GOK Papowo Biskupie) , II miejsce do Natalii Gołębiewskiej (GOK Papowo Biskupie) i III miejsce do Patrycji Płocińskiej (Szkoła Podstawowa nr 1 Chełmno). Wyróżniono Weronikę Wiśniewską (GOK Papowo Biskupie).
    • w kategorii „zespoły wokalne 7 – 12 lat” I miejsce przyznano Trio Wokalnemu z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chełmnie zaś II miejsce Zespołowi Wokalnemu ze Szkoły Podstawowej z Trzebcza.
    • w kategorii „zespoły wokalne 13 – 16 lat” przyznano tylko wyróżnienie dla Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej z Kijewa Królewskiego.
    • w kategorii „soliści powyżej 16 lat” I miejsca „ex aequo” trafiły do Patrycji Rutkowskiej (ChDK Chełmno) i Jakuba Góreckiego.

STASZEK RYSIEWSKI, KLAUDIA WAWSZCZYK I NATALIA PŁOCIŃSKA REPREZENTOWAĆ BĘDĄ NASZ POWIAT PODCZAS 24. FESTIWALU PIOSENKI „AWANS’18” W ŻNINIE A PATRYCJA RUTKOWSKA I JAKUB GÓRECKI PODCZAS KUJAWSKO – POMORSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI „DEBIUT’18” W CIECHOCINKU.

Oprócz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wszyscy piosenkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy a w czasie przerwy i obrad jury zaprezentowały się zespoły taneczne z ChDK. Nagrody w postaci sprzętu muzycznego i nominacje do wojewódzkich edycji naszego przeglądu wręczyli jurorzy wraz z Dyrektorem ChDK Januszem Naporą. Przegląd zorganizował Chełmiński Dom Kultury z udziałem środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmnie.

 

Materiał: CHDK

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

11 + 16 =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej