Plener malarski w Chełmnie  – Dziecięca Szkoła Malarska z Mińska

Plener malarski w Chełmnie – Dziecięca Szkoła Malarska z Mińska

31 lipca 2017

W środę 2 sierpnia 2017 roku, na zaproszenie Chełmińskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Chełmna, Chełmno gościć będzie kolejną grupę artystów – malarzy, tym razem z Dziecięcej Szkoły Malarstwa z Mińska / Białoruś /. Szkoła powstał 35 lat temu, skupia najbardziej uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież na Białorusi.  Przyjmowani są do niej na zasadzie konkursów słuchacze w wieku 10 – 15 lat, naukę kontynuują do 18 roku życia.

W Polsce przebywają w ramach współpracy z Międzynarodowym Centrum Dzieci i Młodzieży  Radodzierz. Wcześniej młodzież z Mińska przenosiła na płótna najpiękniejsze zakątki m.in. Chin, Macedonii, Włoch, Słowacji, Litwy i Polski. 2 sierpnia dzieci i młodzież namalują najpiękniejsze zakątki Chełmna. Część prac ozdobi I piętro Chełmińskiego Domu Kultury po zakończonym remoncie.

Opiekunem grupy jest Daria Kopacz, dyrektorem szkoły Antonina Szuganowa.

 

Materiał: Janusz Napora

 

2 komentarze

  1. Jolanta Sierpień 2, 15:32

    Proszę zaznaczyć w materiale, że zdjęciawykonano podczas pleneru malarskiego w Świekatowie.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

16 − 10 =

Komentarze internautów