Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12:12, 18.11.2018
W piątek uczniowie ze szkół podstawowych, liceów i techników z powiatu chełmińskiego wzięło udział w konkursach: języka angielskiego i niemieckiego oraz olimpiadzie matematycznej. Najlepszym z najlepszych gratulujemy wysokich wyników.
10:24, 14.11.2018
Uroczysta akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Ogromne zaangażowanie całej Społeczności Szkolnej i wspólne podtrzymywanie tradycji to coś, co łączy nas razem w jedno i czyni nas dumnymi Polakami. Wszystko co do tej pory zrobiliśmy wspólnie z okazji tej szczególnej rocznicy, to nasz hołd pamięci dla tych, którzy walczyli o Wolną Polskę...
19:34, 11.11.2018
9 listopada w kinoteatrze Rondo odbyła się wieczornica poetycko - muzyczna Barwy mojej Ojczyzny , przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 1, Technikum Mundurowe i ChDK. O 16.30 chełmiński kinoteatr zapełnił się zaproszonymi gośćmi, młodzieżą, dziećmi i mieszkańcami miasta. Zaprezentowany program, na który składały się teksty poetyckie i piosenki o tematyce patriotycznej, wzruszył niezmiernie widzów i zapewne wielu z nich skłonił do umocnienia silnego związku z Ojczyzną.
13:32, 11.11.2018
9 listopada w Zespole Szkół nr 2 odbyło się pamiętne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy ustawiliśmy się na boisku w kształt serca, tworząc jednocześnie biało-czerwoną flagę, następnie odśpiewaliśmy hymn, "Mazurek Dąbrowskiego".
13:08, 11.11.2018
"Patriotyzm - przywilej czy obowiązek?" - na to pytanie odpowiadała w miniony piątek młodzież z naszych szkół. Debata została zorganizowana przez "Czwórkę" w ramach uświetnienia niezwykłej dla Polski rocznicy. Z ogromną przyjemnością patrzyliśmy na młodych ludzi, którzy mądrze i profesjonalnie wygłaszali swoje przemówienia opowiadające się za prawdziwością pierwszej lub drugiej tezy.
14:32, 10.11.2018
Wczoraj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały też Hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.
13:53, 10.11.2018
Jolanta Zająkała wraz z dziećmi z kl. IIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w niezwykłym Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" na Zamku Bierzgłowskim. Wydarzenie miało szczególny wymiar ze względu na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Idea to uczczenie Święta Niepodległości poprzez przypomnienie dziedzictwa kulturowego.
09:48, 09.11.2018
W czasie tegorocznych Lekcji Otwartych odwiedzili nas Koledzy ze wszystkich chełmińskich przedszkoli. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy Was poznać, praca z Wami okazała się czystą przyjemnością. Liczymy, że spotkamy się jeszcze przy wielu dobrych okazjach, a najbliższa okazja będzie już 2 grudnia... w dniu w którym tradycyjnie, jak co roku, organizujemy "Super Niedzielę". Dziękujemy, że nas odwiedziliście!
09:19, 09.11.2018
7 listopada był dniem szczególnym w naszej szkole - mieliśmy okazję uczestniczyć w akademii z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Przedstawienie było cenną lekcją historii. Uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali wzruszające pieśni patriotyczne. Cała uroczystość potwierdziła, że słowa Ryszarda Przymusa "Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna" są wciąż aktualne.
15:22, 08.11.2018
Zuzia Smoleń i Marysia Mrozek były GOŚĆMI SPECJALNYMI na XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej na Zamku Bierzgłowskim. Tegoroczna edycja wyjątkowa, bo upamiętniająca i celebrująca 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziewczęta zaśpiewały 4 pieśni: "Rozkwitały pąki białych róż", "Wojenko wojenko", "Warszawo ma", "Dziś idę walczyć mamo". Nasze artystki, z których jestem bardzo dumna, miały okazję spotkać się z kombatantami, a także udzielić wywiadu do TV. Brawo DZIEWCZĘTA! Podziękowania dla Rodziców za przygotowanie Zuzi i Marysi do występu.
19:56, 07.11.2018
Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w opowieściach fascynują małych i dużych. Bajkowy świat nie przemija i chętnie do niego wracamy. W kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który wczoraj celebrowaliśmy w naszej szkole. Przebranie za postacie z bajek, czytanie opowieści z kanonu literatury dla dzieci oraz skarpetkowe kukły to był czad.
09:13, 30.10.2018
Wczoraj gościliśmy w murach naszej 100-letniej szkoły przedstawiciela sieci Europe Direct - Pana Bartosza Szczepaniaka. Przyjechał do nas na zaproszenie Pani Lucyny Kufel – nauczyciela języka niemieckiego i biologii. Pan Szczepaniak przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia w klasach VIII, VII i V. W przystępny sposób przekazał uczniom wiedzę na temat Unii Europejskiej, jej podstawowych symboli, historii powstania, języków urzędowych, znanych Europejczyków, instytucji unijnych – ich kompetencji i zachodzących w nich procesów.
08:46, 30.10.2018
Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczynamy wewnątrzszkolnym konkursem plastycznym: „Mural dla Niepodległej.” Prezentujemy poniżej owoce pracy naszych Uczniów, spośród których wyłonimy mural mający ozdobić mury naszej szkoły ... będą emocje ...
15:15, 28.10.2018
Najbardziej cieszymy się gdy w naszej szkole są Goście, a w piątek byli to szczególni Goście, bo nasi młodsi Koledzy i Koleżanki z Przedszkola Tęczowy Zakątek wraz ze swoimi przemiłymi Paniami. Odwiedzili nas, aby zobaczyć jak wyglądają u nas lekcje i zajęcia popołudniowe. Spisali się na medal, bo Pani Magda i Pani Monika wyszły z lekcji bardzo uśmiechnięte. To chyba nie był ostatni raz w naszej szkole i już niedługo zobaczymy się ponownie. Dziękujemy Wam, że chcieliście z nami spędzić czas! Jesteście super!
10:41, 26.10.2018
23 października 2018 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste "Pasowanie na Pierwszaka". Uczniowie po zaprezentowaniu wierszyków, piosenek oraz namiastki zdobytej wiedzy uroczyście zostali "dotknięci" symbolicznym ołówkiem. W dniu tym nie zabrakło niespodzianek... Odwiedziły nas czarownice zamieszkujące Górę Świętego Wawrzyńca. Wystąpił również gość specjalny - Pani Patrycja Rutkowska z piosenką "Mam tę moc", przekazując pierwszakom siłę i pozytywną energię do nauki. Dziękujemy.
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone