Piknik Integracyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Piknik Integracyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

18 maja 2017

„Dobrym ludziom słonko zawsze świeci” !!!

To zdanie było motywem przewodnim dnia 18 maja 2017 dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas Pikniku Integracyjnego zorganizowanego na terenie Internatu przy ul. Parkowej w Chełmnie.

Pogoda była faktycznie wspaniała – wręcz wymarzona na przygotowane (przez Dyrekcję i grono pedagogiczne oraz wolontariuszy) atrakcje dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Były animacje muzyczno-ruchowe, loteria fantowa, malowanie kolorowymi farbkami twarzy, warsztaty sztuki cyrkowej, zabawy na sprzętach dmuchanych i trampolinie. Dzieci wykonywały upominki dla swoich mam. Uczestniczyły także w pokazach udzielania pierwszej pomocy. Wielką frajdą dla milusińskich było robienie i chwytanie baniek mydlanych. Dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek.

W trakcie imprezy uhonorowano wyjątkowych Przyjaciół, którzy od lat wspierają Ośrodek nie tylko finansowo, ale przede wszystkim z zaangażowaniem pomagają. Osoby prywatne, rodzice wychowanków, urzędnicy państwowi oraz przedstawiciele firm, które angażują się we wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z funkcjonowaniem Specjalnego Ośrodka, otrzymali piękne statuetki tulipanów oraz specjalne podziękowania.

To był wspaniały dzień, pełen uśmiechu i zadowolenia. Rozśpiewane, roztańczone dzieci oraz ich starsi koledzy z zapałem i radością uczestniczyli w przygotowanych animacjach w ogródku, a ładna pogoda sprzyjała ich wesołym harcom.

 

Materiał: J.P.

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

two × three =

Komentarze internautów