Paweł Błażejewicz z Chełmna odznaczony „Honorowym Dawcą Krwi-Zasłużonym dla Zdrowia Narodu”

Paweł Błażejewicz z Chełmna odznaczony „Honorowym Dawcą Krwi-Zasłużonym dla Zdrowia Narodu”

22 listopada 2017

W minioną sobotę tj. 18 listopada mieliśmy w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy ważne wydarzenie – po raz pierwszy w historii wręczaliśmy odznaki ,,Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Są to odznaczenia przyznawane tym dawcom, którzy oddali min. 20 litrów krwi lub równoważną jej ilość składników krwi i tym samym przyczynili się w wybitny sposób do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Wśród odznaczonych przez nas dawców znalazło się aż 5 takich, którzy oddali w swoim życiu ponad 100 litrów krwi! Mieliśmy też rekordzistę, który 20 litrów krwi oddał w niecałe 11 lat! Życie tych krwiodawców jest przykładem bezinteresownego poświęcenia dla dobra drugiego człowieka i jednocześnie dowodem na to, że wieloletnie, regularne oddawanie krwi jest bezpieczne i jeśli uzależnia to tylko od czynienia dobra.

Wśród wyróżnionych znalazł się Paweł Błażejewicz z Chełmna, który oddał już 80 litrów krwi.

GRATULUJEMY wspaniałej postawy !!!

 

Materiał RCKiK Bydgoszcz

 

 

 

 

1 komentarz

  1. zaraek Listopad 22, 21:41

    Szkoda tylko, że RCKiK wręczyło do tej pory odznaki 15% osób, którym przysługują. Jak tak dalej pójdzie, to wszyscy dostaną za 5-6 lat.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

fifteen − 2 =

Komentarze internautów