Okręgowe Dożynki

Okręgowe Dożynki

12 września 2016

9 września 50 –osobowa delegacja chełmińskich ogrodów działkowych wzięła udział w Okręgowych Dożynkach zorganizowanych we Włocławku.

Część oficjalna odbyła się w Szkole Podstawowej nr 23 przy ulicy Wyspiańskiego, na której wręczono odznaczenia i wyróżnienia związkowe oraz wręczono nagrody laureatom konkursów okręgowych.

Miłym akcentem dla naszego regionu były wyróżnienia w konkursie „Ogród widziany oczyma dziecka 2016”.

W kategorii wiekowej 4-8 lat wygrała Tola Mitura z Chełmna, zaś wyróżnienie otrzymali: Paweł Kuśmider oraz Miłosz Grygorowicz ze Starogrodu.

W kategorii dzieci w wieku 9-12 lat: III miejsce zajęła Róża Buchholz, a wyróżnienie przypadło Oliwii Jarockiej ze Starogrodu.

W części kulturalno – rozrywkowej na terenie ogrodu działkowego organizatorzy przygotowali występ zespołu folklorystycznego „Kujawy”, występ zespołu muzycznego oraz pokaz walk rycerskich.

materiał: Robert Maciejewski

1 komentarz

  1. Warczak Karolina Wrzesień 13, 20:03

    Witam Dożynki może uroczystość w szkole oraz w kościele odbyło się jak należy. Z przykrością trzeba stwierdzić iż organizacja już samej imprezy z poczęstunkiem na ogrodach działkowych to PORAŻKA. Upał nie miłosierny sporo osób starszych oraz rodzin z dziećmi gospodarze tegorocznych Okręgowych dożynek nie zapewnili nawet kropli wody dla przybyłych gości. Symboliczny bigos na kartki do czego zmierzam. Na jedną działkę przypada np małżeństwo wyobraźcie sobie Państwo otrzymują” bilecik ” na jeden talerz wiktu i tak myślę mają się podzielić łyżką nałożonego bigosu na pół oraz 10 cm kiełbaską, zero jakiegokolwiek napoju nawet pod postacią wody. Co innego drodzy Państwo w ubiegłym roku ful serwis w miejscowości Chełmża można było oczywiście że tak. Było wszystko nawet zwykła woda. Śmiech na sali drodzy Państwo zapraszający gości z Okręgu Działkowca!!!

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

1 × five =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej