O blaskach i cieniach emigracji – spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

O blaskach i cieniach emigracji – spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

20 marca 2017

O niełatwej decyzji emigracji, zyskach i stratach z tym związanych, a przede wszystkim o pracach nad nową książką pt. „“Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson”” opowiadała 20 marca 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej dziennikarka i reporterka – Ewa Winnicka.

Było to kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki. Słuchacze z zaangażowaniem włączyli się w dyskusję na temat biografii Polki, która wyjechała do Ameryki, pracowała jako pokojówka i wyszła za mąż za swojego pracodawcę – bardzo bogatego i 42 lata starszego biznesmena J Stewarta Johnsona (właściciela m.in. koncernu Johnson & Johnson) . Małżeństwo trwało 12 lat, a po śmierci małżonka Barbara uczestniczyła w jednym z najbardziej głośnych procesów sądowych. Batalia o bajeczny spadek przyniosła Polce ogromną fortunę, ponieważ odziedziczyła 350 milionów dolarów. W ciągu ćwierć wieku wartość jej majątku wzrosła niemal dziesięciokrotnie. Bohaterka książki była ucieleśnieniem „amerykańskiego snu”, a jej burzliwe życie zafascynowało Winnicką na tyle, że postanowiła opisać historię „Kopciuszka przemienionego w Bisneswoman”.

Klubowicze dowiedzieli się także ciekawych rzeczy na temat poprzednich zbiorów reporterskich Ewy Winnickiej: “Londyńczycy”, “Angole”, “Nowy Jork zbuntowany”. To był pouczający i interesujący literacko wieczór.

 

 

Materiał: J.P.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

4 − three =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej