Nawał pijanych kierowców oraz zatrzymanie poszukiwanego z narkotykami

Nawał pijanych kierowców oraz zatrzymanie poszukiwanego z narkotykami

16 kwietnia 2018

W piątek (13.04.b.) godz. 16:25 policjanci z Chełmna patrolowali ulice naszego miasta. Będąc na ul. Młyńskiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Chełmnie. W trakcie czynności służbowych funkcjonariusze u 29-latka ujawnili plastikowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego.  Zabezpieczony susz poddano badaniu, które wykazało, iż jest to marihuana 3 g. Poszukiwany został osadzony w policyjnym areszcie. Wobec faktu, że posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 29-letni mieszkaniec naszego powiatu wkrótce usłyszy zarzut i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę (14.04 br.) o godz. 12:40 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego ursusem. Podczas kontroli w Kiełpiu od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Jak się okazało 46-latek „wydmuchał” prawie 3,5  promila i tym samym stracił prawo jazdy. Za powyższe przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

W niedzielę (15.04.br.) o godz. 18:50 na ul. Skłodowskiej w Chełmnie policjanci z Chełmna zatrzymali kierującego audi. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 45-latek „wydmuchał” 2,5 promila.

Kolejny nietrzeźwy kierujący lad roverem został zatrzymany o godz. 19:20 w Napolu. 51-latek miał w organizmie ponad 2 promile.

Mężczyźni stracili prawo jazdy i niedługo usłyszą zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości za co grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Materiał: KPP Chełmno

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

1 + nineteen =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej