Kto odpowiedzialny za „bagno” na rozgrzebanej ulicy Łąkowej?

Kto odpowiedzialny za „bagno” na rozgrzebanej ulicy Łąkowej?

8 października 2016

24 września br. informowaliśmy Państwa o przebudowie ulicy Łąkowej w Chełmnie.

Zgodnie z zakładanym planem prace miały zakończyć się pod koniec września. Wtedy 2 tygodniowy zastój spowodowany  zmianami w projekcie kanalizacji deszczowej, którą trzeba było ponownie zaplanować wydłużył wykonanie inwestycji i było wiadomo, że remont się wydłuży.

Obecnie z niewiadomych przyczyn kolejny raz roboty stoją w miejscu. Na wskutek ulewnych deszczy rozgrzebana droga zamieniła się w bagno. Mieszkańcy są zmęczeni  remontem, który jedynie tylko utrudnia im poruszanie się po drodze. Sztuką jest wyjść z domu i nie utaplać się w błocie.

Wszechobecne błoto, zasypane wjazdy na posesje, a do tego braki w dostawie energii elektrycznej przeniosły mieszkańców do średniowiecza.

Na wypadek jakiegokolwiek zdarzenia przyjazd pogotowia ratunkowego lub straży pożarnej nie będzie możliwy, bo droga jest nieprzejezdna.

Przypomnijmy, że inwestycja finansowana jest przez Urząd Miasta Chełmna w kwocie 400 tys. zł., a prace remontowe wykonuje firma z Chełmna.

Oto wiadomość, jaką otrzymaliśmy od  jednej z internautek:

Niestety poza kilkoma wykopami , okropnym bałaganem kolejne dni nic się nie dzieje. Owszem co jakiś czas ktoś się pokręci (przeważnie operator koparki + jedna osoba), ale postępu prac nie widać. My mieszkańcy toniemy w błocie , ale nawet pomimo interwencji radnego z naszej dzielnicy zostaliśmy sami z tym problemem.
Z informacji jakie uzyskaliśmy remont miał być zakończony do 15-go października, ale już wiemy , że na pewno termin ulegnie znacznemu przedłużeniu. Myślę , że wizyta Burmistrza i osób odpowiedzialnych za drogi z Rady Miasta byłaby interesująca (chcielibyśmy zobaczyć w jaki sposób pokonaliby odcinek od numeru 1 w kierunku łąk).

materiał: Robert Maciejewski, zdjęcia i wiadomość  nadesłane przez internautkę

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

5 × three =

Komentarze internautów