„Kropla Miłości-Kocham, Pomagam, Ratuję” – II Akcja Zbiórki Krwi dla Centrum Onkologii

„Kropla Miłości-Kocham, Pomagam, Ratuję” – II Akcja Zbiórki Krwi dla Centrum Onkologii

14 lutego 2017

Już od rana na chełmińskim Rynku w Dniu Św. Walentego trwa II Akcja Zbiórki Krwi dla Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy pod nazwą „KROPLA MIŁOŚCI – KOCHAM, POMAGAM, RATUJĘ”.

Honorowi dawcy krwi mogą rejestrować się do godz. 16:30. Ty także możesz pomóc potrzebującym !!!

Bezpłatnie oddać krew możesz jeśli jesteś:

  • osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia

  • czujesz się zdrowy

  • ważysz nie mniej niż 50kg

  • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

Droga dawcy krwi wygląda następująco:

1. Wypełnianie Kwestionariusza – dawca jest proszony o odpowiedź na szereg pytań dotyczących jego zdrowia oraz o podanie swoich danych personalnych.

2. Rejestracja – rejestratorka sprawdza czy wszystkie dane personalne zostały prawidłowo wpisane w kwestionariuszu i nadaje każdemu dawcy niepowtarzalny numer donacji w systemie komputerowym.

3. Pobranie próbki krwi i oznaczenie stężenia hemoglobiny (Hb), której prawidłowa wartość jest niezbędna do przejścia do kolejnego etapu oddawania krwi.

4. Badanie Lekarskie – lekarz kwalifikuję dawcę do oddania krwi pełnej na podstawie wywiadu lekarskiego, indywidualnych cech fizycznych dawcy (wzrost, waga, ciśnienie krwi) oraz mieszczących się w normie wyników oznaczania hemoglobiny (Hb).

5. Przygotowanie do poboru –  na tym etapie indywidualnie dla każdego dawcy oklejane są probówki i pojemniki do pobierania krwi. Pielęgniarka przeprowadza dezynfekcję miejsca wkłucia w zgięciu łokciowym.

6. Pobór krwi – oddawanie krwi pełnej trwa około 5 – 10 min.

7. 15 minutowy odpoczynek – po którym dawca odbiera ekwiwalent kaloryczny (czekolady, sok) i podbija książeczkę honorowego krwiodawcy jeśli już ją posiada

PAMIĘTAJ !!! Twoja krew RATUJE LUDZKIE ŻYCIE !!!

Zgłoś się dziś na na Rynku w Chełmnie. Liczymy na duży odzew ludzi o wielkim sercu. ZAPRASZAMY

 

Materiał: J.P.

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

eleven + 13 =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej