Korupcja na stacji diagnostycznej – zatrzymanie 67-letniego mężczyzny, który przyjmował łapówki

Korupcja na stacji diagnostycznej – zatrzymanie 67-letniego mężczyzny, który przyjmował łapówki

19 października 2017

  Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali mężczyznę w związku z poświadczaniem nieprawdy w dowodach rejestracyjnych przez 67- letniego diagnostę. 
W dniu 18.10.2017 r. policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali 67- letniego mężczyznę, który przyjmował łapówki w zamian za poświadczenie nieprawdy co do faktycznego przeprowadzenia  przeglądu technicznego pojazdów. Po wielu tygodniach pracy operacyjnej i wykonaniu szeregu czynności dowodowych  policjanci ustalili , że na jednej ze stacji diagnostycznych na terenie powiatu chełmińskiego dochodziło do korupcji . Mężczyźnie zarzuca się, że w miesiącu maju br przyjął korzyść majątkową od sześciu osób w zamian za „lewe” poświadczenie  przeglądu technicznego. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Chełmnie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
Materiał: KPP Chełmno

 

1 komentarz

  1. Stefan Luty 11, 12:37

    Oczywiście chodzi tu o przestępstwo korupcji, w tym, wypadku łapownictwa czynnego które zagrożone jest karą do ośmiu lat pozbawienia wolności. W psychice wielu osób dalej zagnieżdżone są stereotypy sprzed lat kiedy to przyjmowanie łapówek nawet przez policjantów było dość powszechne i przymykano na to oczy. Obecnie już tak nie jest między innymi dlatego, że w telefonach są rejestratory głosu i obrazu. Osoba która wręczy łapówkę a później o tym doniesie organom ścigania, będzie bezkarna a ten który łapówkę przyjął zostanie ukarany.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

4 × five =

Komentarze internautów