Konkurs na wykonanie etiudy z pamięci w Państwowej Szkole Muzycznej

Konkurs na wykonanie etiudy z pamięci w Państwowej Szkole Muzycznej

16 marca 2017

Każdy z uczniów grających na jakimś instrumencie ma swoje metody zapamiętywania utworów. Nie jest to takie proste, jak wydaje się osobom słuchającym. Są cztery rodzaje pamięci:

  • wzrokowa (kiedy bierze się nuty i „na sucho” trzeba się ich nauczyć)
  • słuchowa (włącza się utwór np. na YouTube i próbuje nauczyć ze słuchu)
  • inteligencji (polegająca na trenowaniu mózgu, by zapamiętał, w którym momencie utworu się gra)
  • dotykowa (kiedy trzeba starannie zapamiętać poszczególne chwyty na instrumencie)

Przed trudnym zadaniem grania etiudy z pamięci stanęli dnia 16.03.2017 młodzi uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej. Większość z nich z lekką tremą przystąpiła do konkursu, ale radzili sobie znakomicie. Zdarzały się małe luki w pamięci i chwilowa konsternacja, lecz końcowy efekt wypadł bardzo pozytywnie. Najlepsi okazali się saksofoniści. Przegląd nabytych umiejętności muzycznych jest doskonałą okazją, by młodzież oswajała się z wystąpieniami publicznymi.

Nagrody dla zwycięzców wręczał Dyrektor Szkoły pan Mieczysław Żelazko, a gratulacje uczestnikom składali ich opiekunowie-nauczyciele.

 

Materiał: J.P.

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

5 × 4 =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej