Gdzie są Straż Miejska i Policja?

Gdzie są Straż Miejska i Policja?

7 października 2016

05 października br. otrzymaliśmy  anonimową wiadomość o następującej treści:

Witam, piszę, żeby poruszyć ważną wg mnie sprawę, a może Wasza redakcja coś dałaby radę z tym zrobić. Ostatnio czytałam artykuł o ćwiczenia przeciwpożarowych w Szkole Podstawowej koło Fary i o tych nieszczęsnych miejscach parkingowych. Jeżdżę tą trasą codziennie i codziennie widzę samochody, które ustawiają się w miejscu, w którym nie powinni ( chodzi o te parę metrów między znakami zakazu postoju naprzeciwko bramy wjazdowej do szkoły) Wiem, że może na co dzień to nie jest problem, ale jednak samochody nie powinny tam stać, a notorycznie zakaz ten jest łamany. Może jeśli Policja weszłaby parę razy i wystawiła mandaty to jakoś by to pomogło…

Zaraz po otrzymaniu wiadomości jeden z naszych redaktorów udał się w opisywane miejsce. I co zastał? W miejscu opisywanym przez Internautkę notorycznie łamie się prawo.

Znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania się”.
Oznacza zakaz zatrzymania pojazdu.
Zakaz wyrażony znakiem B-36:
1)   dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie,
2)   dotyczy również kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy,
3)   nie dotyczy pojazdów unieruchomionych ze względu na warunki lub przepisy ruchu drogowego.
Umieszczona pod znakiem B-35 lub B-36 tabliczka T-24 wskazuje, że pojazd pozostawiony w miejscu, w którym obowiązuje zakaz wyrażony tym znakiem, zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela.

Gdzie jest Straż Miejska? Gdzie jest Policja? Dlaczego przyzwala się na łamanie przepisów?
Dlaczego w ten sposób naraża się zdrowie i życie nasze i naszych dzieci?  W razie wypadku, pożaru, zablokowane miejsca pozbawiają możliwości udzielenia poszkodowanym  pomocy.

Jeszcze dzisiaj, tj 07. października br. będziemy monitować w Straży Miejskiej i w Komendzie Powiatowej Policji.

Materiał: Sz. B.-tekst, R.M.- zdjęcia 

14 komentarzy

 1. Mama Nikoli Październik 7, 08:33

  Wiecie kiedy coś z tym zrobią? Jak komuś się coś stanie. Były ostatnio ćwiczenia przeciwpożarowe i co? Straż pożarna nie mogła pomóc „poszkodowanym” bo jak? A gdyby naprawdę coś się stało? W szkole jest masa dzieci w tym moje! Kto by poniósł odpowiedzialność za ich zdrowie i życie? Co robić?
  Mandaty, mandaty, mandaty!

  Odpowiedz
  • Nina R. Październik 7, 10:04

   Dokładnie o ten artukuł mi chodziło, gdy pisałam do redakcji

 2. Nina R. Październik 7, 10:10

  Wielkie dzięki dla Redakcji za poruszenie tematu. Sama może mam prawo jazdy niedługi czas i może dlatego zauważam wszystkie błędy ( a przynajmniej tak się mówi o młodych kierowcach) ale to naprawdę może być niebezpieczne. Właściciele pojazdów nie rozumieją, że w przypadku gdy coś w szkole będzie się dziać i potrzebna będzie szybka interwencja to te samochody przeszkodzą w dotarciu straży pożarnej na miejsce. A już nawet, jeśli nie myślą o bezpieczeństwie dzieci chodzących do tamtejszej szkoły, no to jest to zwykłe łamanie prawa. I jeśli ludzie są ślepi i nie widzą znaków, to może jeśli dostaną parę mandatów i poleci im trochę z wypłaty to się opamiętają.
  Jeszcze raz wielkie dzięki za artykuł i prosiłabym o napisanie, co dalej z tym fantem zamierza zrobić Policja i Straż Pożarna

  Odpowiedz
 3. Basia Październik 7, 11:26

  Dzis pewnie wlepia pare mandatów, jutro tez. Potem trochę sie uspokoi i znowu kierowcy zaczną łamać prawo. Policja musiałaby tam stać 24 godz.na dobę, co wiadomo jest niemożliwe. Zawsze znajdzie sie jakiś cwaniaczek, ktory sobie myśli, ze mu wszystko wolno.

  Odpowiedz
 4. L Październik 7, 13:27

  Ja to myślę, że kierowcy parkują na pamięć. Nie zwracają uwagi na znaki zakazu a parkujące samochody przed znakiem i za znakiem sugerują, że jest wolne miejsce.Wydaje mi się,że gdyby zamalowano jezdnię w miejscu zakazu problem by natychmiast zniknął.

  Odpowiedz
  • Emil Październik 7, 14:54

   Dokładanie, parkowanie na pamięć. Zwłaszcza u starych kierowców. Ale weź wytłumacz takiemu 70-latkowi, że tu nie wolno?

 5. Bartek Październik 7, 17:16

  Zrobią porządek tylko na chwile. Ludzie ich pracy nie uszanuja. Ktos kto nie jest z Chełmna albo kogo dzieci nie uczęszczają tam do szkoły ma to gdzieś. Nie da rady nic z tym zrobic, albo zrobią, ale nie podziała na dłuższa metę. Widziałem dzis tam patrol policji, reakacja jest, chwała im za to. Miło, ze nie olali sprawy i sie za to wzięli.

  Odpowiedz
 6. Anonim Październik 7, 19:09

  Emil, to nie 70 latki tam parkują. Parkują ci co mają podwyższone ubezpieczenie OC. A wiesz kto ma zwiększenie ubezpieczenia ? Młokosy którzy muszą pojeździć kilka lat w różnych warunkach zanim się dobrze nauczą jeździć, przewidywać i nabiorą rutyny.

  Odpowiedz
 7. ola Październik 8, 07:34

  co nie zmienia faktu, że policja ma wszystko w dupie i nic nie robi!!!!!

  Odpowiedz
 8. Kita Październik 8, 12:58

  zero litości dla starych czy młodych!!! każdy kierowca na przepisach musi się znać bez względu na wiek !!! a jak nie to prawo jazdy poodbierać!!!

  Odpowiedz
 9. Rafał Grudzień 14, 08:59

  Czemu są zamazane rejestracje? Przecież numer rejestracyjny nie jest daną osobową…

  Odpowiedz
  • wiadek Grudzień 22, 15:44

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

2 + thirteen =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej