Dzień św. Patryka w Szkole Podstawowej nr 4

Dzień św. Patryka w Szkole Podstawowej nr 4

19 marca 2017

Uczniowie klas Ii, IIi, IIIi oraz IIId ze Szkoły Podstawowej nr 4 na lekcjach języka angielskiego w dniu 17 marca poznali historię św. Patryka, legendę o Leprikonie oraz charakterystyczne słówka związane z dniem świętego Patryka, narodowym świętem w Irlandii. Pierwszaki przygotowały garnek ze złotem na końcu tęczy oraz maskę Leprikona, aby następnie zatańczyć „leprechaun dance”. Uczniowie klasy drugiej przy piosence „I’m a little Leprechaun” przygotowali postać Leprikona oraz garnek złota na końcu tęczy. Trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę „Green” i powtórzyli nazwy kolorów, przygotowując obrazek prezentujący historię Leprikona.

A na lekcjach przyrody dzieci uczyły się bandażowania, żeby wiedzieć jak się zachować w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy.

 

Materiał: SP 4

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

two × three =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej