„Czwórkowicze” bawili się na dniu czekolady i podczas warsztatów z języka niemieckiego

„Czwórkowicze” bawili się na dniu czekolady i podczas warsztatów z języka niemieckiego

16 kwietnia 2018

12 kwietnia-obchodziliśmy Dzień czekolady. To był czekoladowy dzień w naszej zerówce. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o czekoladzie. Degustowaliśmy gorzką, zdrową czekoladę, piliśmy kakao. Oglądaliśmy film „Skąd się bierze czekolada”. I bawiliśmy się przy piosence mówiącej o czekoladzie.

Zając zagląda do mojego okna … Zdaje się, że wiosna, na którą z takim utęsknieniem wszyscy czekaliśmy, na dobre odprawiła zimę. W związku z tym, a także odwołując się do dopiero co przez nas celebrowanych Świąt Wielkanocnych, postanowiłyśmy zaprosić na nasze zajęcia z języka niemieckiego symbol tak witalnych sił przyrody, jak i Wielkanocy, zająca! (Osterhase !) Stanowi on nieodłączny element nie tylko polskiego wiosenno-świątecznego krajobrazu, równie mocno zakorzeniony jest on i w tradycji niemieckiej. Nasi uczniowie podczas warsztatów zrobili, każdy swoją, wiosenną, okienną ozdobę w postaci zajączka właśnie. Powstała ona po obejrzeniu filmu (w języku niemieckim) zawierającego schemat sposobu jej wykonania. By nieco ułatwić zadanie naszym uczniom, otrzymali oni także w formie pisemnej wszystkie wskazówki dotyczące poszczególnych etapów wykonania zajączka. Zapraszamy do obejrzenia kilku załączonych poniżej zdjęć, życząc, by wszystkim w okna zaglądały uśmiechnięte, zwiastujące ciepłą wiosnę zajączki !

 

Materiał: SP4

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

nineteen + 9 =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej