Czarny, niebezpieczny weekend majowy – interwencje strażaków

Czarny, niebezpieczny weekend majowy – interwencje strażaków

14 maja 2018

07-05-2018 11:28 Unisław, ul. Chełmińska. Kolizja dwóch samochodów osobowych Peugeot Partner i Peugeot 2008. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wprowadzono ruch wahadłowy.  Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy przekazano właścicielom. Jezdnię uprzątnięto, zakończono działania.

 

 
07-05-2018 20:46  Bajerze 23, budynek mieszkalny – szerszenie. Gniazdo szerszeni przy wejściu do budynku mieszkalnego wielorodzinnym. Zagrożone osoby przebywające w pobliżu budynku.

Zabezpieczono teren działań. W ubraniu ochronnym z drabiny przenośnej usunięto gniazdo szerszeni.

 

08-05-2018 14:41 Kościół pw. Św. Ducha – luźna dachówka. Luźne dachówki zwisające nad chodnikiem na wysokości 18m, zagrażające dla osób postronnych pieszych i pojazdów. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Z przyczyn technicznych (wysokości na której znajdowały się luźne dachówki), zadysponowano na polecenie KDR, SHD 21. Ratownicy z kosza SHD 21 usunęli zagrożenie z dachu demontując dachówki i ułożyli je na ziemi przy chodniku. Telefonicznie przekazano informację zarządcy, który nie mógł się stawić osobiście, o podjętych działaniach oraz o leżących dachówkach na ziemi.

 

08-05-2018 23:30 Lisewo, wypadek: BMW, MAN z naczepą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW na lewym pasie po zderzeniu bocznym z samochodem  ciężarowym marki Man. Na miejscu znajdował się ZRM, którego zespół udzielał pomocy dwóm osobom poszkodowanym z samochodu osobowego marki BMW. OSP Płużnica, OSP Lisewo na miejscu. Z samochodu ciężarowego marki MAN wyciekł olej napędowy ze zbiornika około 400 l na odcinku około jednego kilometra. Autostrada całkowicie zablokowana. Brak innych zagrożeń. Zabezpieczono miejsca zdarzenia. Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Lekarz ZRM podjął decyzję o transporcie poszkodowanych do szpitala w Toruniu. Samochód ciężarowy przewoził części do samochodów osobowych. Zorganizowano objazd. Obsługa autostrady zneutralizowała rozlany olej napędowy oraz płyny eksploatacyjne. Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez zespół dochodzeniowo-śledczy, przywrócono ruch na autostradzie. Samochód ciężarowy przekazano właścicielowi, samochód osobowy patrolowi Policji, miejsce zdarzenia przekazano patrolowi autostrady. Zakończono działania. Przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

10-05-2018 20:12 Płutowo, plama oleju na drodze. Rozlany olej na łuku drogi powiatowej DP1607 na pow. ok.150 m2. Brak dodatkowych zagrożeń. Miejsce akcji zabezpieczono. Rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym. Jezdnię uprzątnięto i zakończono działania.  
 

11-05-2018 15:45

 

 

Sklep handlowo usługowy – wydobywający się dym ze sklepu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano intensywnie wydobywający się dym z obiektu sklepu spożywczego. Pracownicy oraz klienci poza budynkiem. Brak osób poszkodowanych.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono zasilanie elektryczne budynku. Wprowadzono ratowników w sprzęcie ODO do zadymionego pomieszczenia sklepu. Podano jeden prąd proszku gaśniczego na palącą się instalacje elektryczną chłodziarki. Pożar ugaszono. Pomieszczenie przewietrzono następnie za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono pomieszczenie w celu wykluczenia ukrytych ognisk pożaru. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej chłodziarki.

 

 
11-05-2018 18:00 Chełmno, ul. Dworcowa – OSY w szczelinie ściany budynku mieszkalnego. Zagrożone osoby przebywające w pobliżu budynku. Zabezpieczono teren działań. W ubraniu ochronnym spryskano gniazdo os środkiem odstraszającym. Gniazda nie zlokalizowano.  
11-05-2018 18:52 Gmina Papowo Biskupie, pompowanie wody z zalanych budynków. Działania polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic budynków i zalanych dróg. Łącznie interweniowano sześć razy.  W działaniach udział brały jednostki z OSP Papowa Biskupiego, Dubielna i JRG w Chełmnie. Działania prowadzono do godz. 20:29. Przyczyną powstania zdarzeń były intensywne opady atmosferyczne.  
11-05-2018 20:31 Firlus, pożar transformatora. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po wyłączeniu dopływu prądu do transformatora przez pracownika pogotowia energetycznego podano prąd proszku na palący się transformator. Pożar ugaszono i zakończono działania. Przyczyną powstania pożaru było wyładowanie atmosferyczne.  
12-05-2018 00:29  Gorzuchowo, A1, kolizja VW Polo i Peugeot 807. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po kolizji z elementami barierki ochronnej leżącymi na jezdni. Osoby kierujące poza pojazdami.

Zabezpieczono oraz oświetlono miejsce zdarzenia. Uszkodzone pojazdy odholowano na pobliski parking. Po czynnościach dochodzeniowych policji jezdnię uprzątnięto i przywrócono ruch na autostradzie. Po przebadaniu osób kierujących pojazdami przez ZRM stwierdził, iż nie wymagają dalszej diagnostyki. Samochody przekazano właścicielom. Zakończono działania. Przyczyną zdarzenia były leżące na drodze luźne elementy.

 

 
12-05-2018 00:45 Gorzuchowo, A1. Kolizja VW UP. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy VW UP po uderzeniu w barierkę. Kierująca znajdowała się poza pojazdem. Uszkodzony pojazd znajduję się na pasie awaryjnym. Miejsce zdarzenia zabezpiecza obsługa autostrady. Brak dodatkowych zagrożeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Udzielono kierującej KPP (stabilizacja głowy, wsparcie psychiczne, termoizolacja). Zadysponowano na miejsce Karetkę Pogotowia. Przybyły na miejsce ZRM stwierdził, iż poszkodowana nie wymaga dalszej diagnostyki w szpitalu. Odłączono dopływ prądu w pojeździe. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję, pojazd odholowano na pobliski parking. Uprzątnięto jezdnię. Pojazd przekazano właścicielce.

 

 
12-05-2018 20:55 Chełmno, ul. Kopernika, pomoc Policji w otwarciu mieszkania. Patrol Policji po rozpoznaniu ustalił, że w pomieszczeniu znajduję się osoba nie reagująca na wezwania.

Zabezpieczono teren działań. Przy pomocy hydraulicznych narzędzi do wyważania drzwi wyłamano zamek w drzwiach. W pokoju na łóżku leżał mężczyzna, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (oceniono funkcje życiowe i zebrano wywiad) oraz udzielono wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM typu „P” mężczyznę przekazano załodze karetki.

 

 

 
13-05-2018 18:58 Gm. Chełmno, Różnowo. Pomoc Policji w zabezpieczeniu niewybuchu. Niewybuch znaleziony podczas prac polowych, zabezpieczany przez patrol Policji. Brak dodatkowych zagrożeń.

Działania polegały na zabezpieczeniu niewybuchu przed osobami postronnymi. Po przyjeździe patrolu minerskiego niewybuch przekazano saperom.

 

 

 

Materiał: PSP Chełmno

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

19 + 10 =

Komentarze internautów