Chciał dać łapówkę, bo przejechał na czerwonym świetle

Chciał dać łapówkę, bo przejechał na czerwonym świetle

13 lutego 2018

Wczoraj (12.02) w godzinach wieczornych chełmińscy policjanci patrolujący teren naszego powiatu oraz dbający o bezpieczeństwo mieszkańców na drodze krajowej nr 91 skrzyżowanie z ul. Łunawską w Chełmnie zauważyli kierującego samochodem ciężarowym scania wraz z naczepą , który przejechał na czerwonym świetle. Policjanci widząc taką sytuację zatrzymali kierowcę ciężarówki. Podeszli do kierującego informując go o tym, że popełnił wykroczenie. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego- był trzeźwy oraz stan techniczny pojazdu. Następnie mundurowi poinformowali 38-letniego mężczyznę, że za powyższe wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 500 złotych i 6 pkt karnych. Jak zawsze w takich przypadkach policjanci pouczyli mężczyznę, że ma prawo odmówić, a wtedy wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu. Wtedy sprawca wykroczenia wyciągnął z portfela banknot stuzłotowy wręczając go policjantom mówiąc „ wy się najecie a ja pojadę dalej”. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo korupcyjne i zostaje zatrzymany. Sprawą zajmie się prokuratura. Za przekupstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

 

Materiał: KPP Chełmno

 

 

1 komentarz

  1. Anonim Luty 18, 15:59

    W postępowaniu karnym we prokuraturze a następnie zapewne także w sądzie (bo prokurator nie da mu wiary) facet może się bronić twierdząc, że żadnej łapówki nie wręczył, tylko posprzeczał się z policjantami i niby że oni w kacie zemsty wrobili go w rzekome łapownictwo. Sąd oczywiście da wiarę policjantom, między innymi dlatego, że ich jest dwóch świadczących a on – kierowca jeden.

    Chodzi mi o to że teoretycznie nie można takiego scenariusza wykluczyć. Dlatego im szybciej pojawią się kamerki na ubraniach policjantów, tym lepiej.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

5 + fifteen =

Komentarze internautów