9 lutego – Turniej Kulinarny: „Alchemia i Amory w Kuchni”

9 lutego – Turniej Kulinarny: „Alchemia i Amory w Kuchni”

28 grudnia 2017

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji turnieju kulinarnego „Alchemia i Amory w Kuchni”,  który odbędzie się 9 lutego 2018 roku w  Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2018 roku.

Regulamin Turnieju Kulinarnego

 1. Organizator: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubno
 2. Współorganizatorzy: Chełmiński Dom Kultury, Hotel Vistula w Świeciu, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Chełmnie, Urząd Miasta Chełmna
 1. Patron honorowy: Zdzisław Gamański – Starosta Powiatu Chełmińskiego i Mariusz Kędzierski Burmistrz Miasta Chełmna
 2. Miejsce konkursu: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie im. I. Łyskowskiego, 86-212 Stolno.
 3. Termin ogłoszenia konkursu: 04.12.2017r.
 4. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31.01.2018 roku, do godziny 13.00 (decyduje kolejność zgłoszeń).
 5. Forma nadsyłania zgłoszeń: wypełniony formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronach internetowych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie należy wysłać na adres organizatora: any2309@vp.pl W tytule maila należy podać: Turniej Kulinarny – Walentynki 2018 r.

 

 1. Termin rozpoczęcia konkursu: 9 lutego 2018 roku w Grubnie. Do godz. 8.30 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego zbierają się uczestnicy turnieju. Przywitanie uczestników i zaproszonych gości godzina 9.00 w sali konferencyjnej internatu szkoły.
 • Godzina 9.30 odprawa uczestników. Po zapoznaniu z ciągiem gastronomicznym nastąpi rozpoczęcie współzawodnictwa (godzina 10.00).

Uczestnicy turnieju będą dysponowali czasem (2 godziny ) na przygotowanie przystawki, II dnia oraz deseru.

 • O godzinie 12.00 odbędzie się prezentacja potraw i rozpocznie się ocena jury (jury będzie obserwować drużyny także podczas przygotowywania potraw, potrawy przygotowane wcześniej przez zespoły będą zgłaszać gotowość do oceny osobie technicznej).
 • godziny 14.00 przewidywany obiad dla uczestników konkursu, opiekunów, gości zaproszonych oraz jury.
 • godziny 15.00 odbędzie się podsumowanie turnieju i wręczenie nagród.
 • 15.30 zakończenie konkursu.

 

 1. Uczestnikami konkursu mogą być: uczniowie szkół gastronomicznych (którzy przyjeżdżają ze swoimi opiekunami), każda szkoła może zgłosić jeden zespół dwuosobowy (w turniej może brać udział jednorazowo maksymalnie 6 zespołów).

 

 1. Organizatorzy udostępnią chętnym do uczestnictwa w Turnieju podstawowe produkty, z których uczestnicy przygotują przystawkę, danie główne i deser.

Każdy z zespołów przygotuje po 3 porcje dań konkursowych dla jurorów, 1 wystawową i 2 degustacyjne dla gości. Łącznie 6 zestawów.

Wszystkie elementy przygotowane na miejscu. Przystawka zimna lub ciepła z użyciem kalmarów i jarmużu . Danie główne składa się z piersi kaczych z skorzonerą i burakiem do drugiego dania dodatkiem będzie piernik. Deser inwencja własna uwzględniając menu walentynkowe z użyciem jabłek i gruszek.

Proponowane surowce do przygotowania potraw na jedną drużynę zapewnione przez organizatorów to: kalmary 1 kg ( oczyszczone )  piersi kacze (1,2 kg ), skorzonera 1,2 kg, buraki czerwone 1 kg, piernik przyprawa, jabłka 1,5 kg, gruszki 1,5 kg , pozostałe produktu do aranżacji i przygotowania wyżej wymienionych potraw uczestnicy przywożą we własnym zakresie. Uczestnicy zobowiązani są do zabrania ze sobą własnej zastawy, w której będą prezentowane potrawy.

 

 1. Ocenie podlegać będą:
 • smak potrawy, sposób wykonania ( zastosowane sposoby technologiczne )
 • estetyka (sposobu podania), estetyka na stanowisku pracy,
 • ustny opis (prezentacja) potrawy przedstawiony przez wykonawcę/ów (2-3 minuty),
 • możliwości komercjalizacji potrawy (przydatność do zastosowania w placówkach gastronomicznych),
 1. Jury konkursowe będzie składało się z 5-6 osób, w tym z doświadczonych kucharzy, przedstawicieli współorganizatorów, mediów lokalnych.
 2. W przypadku zdarzeń losowych i merytorycznie uzasadnionych okolicznościach Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu Turnieju Kulinarnego.

 

 1. Przewidziane są nagrody dla trzech pierwszych zespołów dla szkół oraz upominki dla wszystkich uczestników. Wszystkim uczestnikom turnieju zostaną wręczone imienne dyplomy.
 2. Od godziny 8.00 na gości i zaproszone zespoły czekać będzie poczęstunek w otwartym barze kawowym.
 3. Możliwość jest skorzystania z noclegu w internacie szkolnym w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

 

Materiał: CHDK

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

9 + four =

Komentarze internautów