35-latek z Raciniewa katował psa

35-latek z Raciniewa katował psa

22 czerwca 2017

Wczoraj (21.06) około godz. 11.30 dzielnicowy z Posterunku Policji w Unisławiu został powiadomiony przez mieszkankę Raciniewa o tym , że pies przebywa w złych warunkach i jest bardzo zaniedbany. Policjanci potwierdzili ten fakt. Pies był w stanie skrajnego wyczerpania. Decyzją weterynarza ze względu na stan zdrowia pies został uśpiony

21.06.2017r około godz. 11.30. mieszkanka miejscowości Raciniewo powiadomiła dzielnicowego z Posterunku Policji w Unisławiu o złych warunkach przetrzymywania psa. Policjanci udali się pod wskazany adres. Na miejscu wewnątrz budy funkcjonariusze zastali  psa. Leżał on  we własnych odchodach, był brudny i wychudzony, nie reagował na zawołanie. Wokół szyi pies posiadał liczne otarcia. Wejście do budy było zastawione blachą. Policjanci powiadomili o tym Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zbadał psa. Weterynarz stwierdził , że pies znajduje się w stanie skrajnego zaniedbania, posiada rany na głowie i szyi. Lekarz Weterynarii po zbadaniu psa podjął decyzję o eutanazji zwierzęcia. 
            Policjanci przesłuchali świadków. Ustalili , że właściciel psa (35 lat)  nie zapewniał mu stosownej opieki weterynaryjnej , dostępu do wody i pokarmu. Mężczyzna bił psa i zamykał w upalne dni w budzie. Policjanci zatrzymali właściciela psa.  Wkrótce  usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Materiał : KPP Chełmno

 

 

 

18 komentarzy

 1. ewa Lipiec 21, 14:05

  najlepszym komentarzem będzie BEZ KOMENTARZA!!!!!

  Odpowiedz
 2. ewa Lipiec 21, 14:06

  a po co tu anonimowość?? tu trzeba gromu z jasnego nieba..

  Odpowiedz
 3. Hoermann Brunner Lipiec 21, 14:07

  3 kule w łeb takiemu, a nie 3 lata.

  Odpowiedz
  • Niko Lipiec 24, 12:05

   Świetny pomysł ! Szybko i skutecznie,!

 4. jolusia Lipiec 21, 17:17

  Nie 3 lata w więzieniu dla takiego zwyrodnialca to kamieniołomy,uwiazać z kulą u nogi bez jedzenia i wody, jeszcze wpierdol parę razy dziennie,tak traktować jak traktował swojego psa.Biedne pies niech śpi spokojnie przynajmniej już nie cierpi.

  Odpowiedz
 5. Max Lipiec 21, 17:41

  Właśnie trzeba w końcu trzeba skończyć z tą anonimowością , i pokazywać te ludzkie kanalie!!! To oprócz wyroku jeszcze od czasu do czasu dostanie wpierd..! Co im się jak najbardziej należy!!!

  Odpowiedz
 6. ewa rek ostrowska Lipiec 21, 22:57

  Czasem widzimy psa w dużo gorszym stanie ,nawet bez nóg z powodu wypadku i b. często weterynarz uratuje takie skrajnie zaniedbane , poszkodowane zwierzątko .Jasne, najprościej uśpić.Nie wiem, czy ta pani teraz nie żałuje, że piesek dostał się w ręce konowała, który nawet nie próbował go ratować .

  Odpowiedz
 7. Teresa Lipiec 21, 23:51

  Dlaczego zaraz trzeba bylo uspic ? Nalezałoby sprobowac leczyc panie doktorze ! Trzeba było zadac sobie troche trudu , a nie isc po najnizszej linii oporu ! Tak najlatwiej uspic ! Dlaczego nie stanął pan na wysokosci zadania i nawet nie sprobował ?Bo sie nie chcialo ?

  Odpowiedz
  • Iza Lipiec 22, 00:38

   Właśnie. Chodziło o pieniądze? Trzeba było ogłosić zbiórkę w internecie.

  • Alicja Muller Lipiec 22, 19:01

   W innych krajach pies wycieńczony …Ekipa weterynarzy .ludzi dobrej woli .Walczy…I pies z beznadziejnej sytuacji fizycznej i zdrowotnej ..WYCHODZI… A tutaj lekarz nie zadał sobie jakiegokolwiek trudu.Smutne..A może Temu psu należała się namiastką szczęścia na tym jego padole ziemskim…Warto było spróbować…Ale po co…najlepiej zastrzyk..
   PANIW DOKTORZE jak Pan może spać ..nie śnią się Panu te ostatnie drgawk psa i jak Pan „aniall wybawienia” kończy życie tym zwierzętom…To Dla Pana codzienność nawet powieka Panu nie drgnie..Prawda.

 8. Anonim Lipiec 22, 10:21

  Konowaly zaraz usypiają. Gorsze przypadki wychodziły z chorob No ale to by trzeba było sie natrudzić troche. Uśpić najprościej, strzykawa i do utylizacji:(((( i pojechac można na wczasy. Oby ci ten urlop zawsze nie wychodził:(((

  Odpowiedz
 9. Dorota Lipiec 22, 12:39

  panie doktorze uspienie to ostateczny krok nalezalo sprobowac przywrocic go do zycia zastosowac kroplowke i wiele innch rzeczy a piesek bylby zyl
  co za okrucienstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 10. ann Lipiec 22, 17:47

  To kanalia nie człowiek oby kara go dopadla jak długo takie potwory chodzić będą pp ziemi

  Odpowiedz
 11. Anonim Lipiec 23, 07:42

  zamiast go nakarmić dostal smierc wstrenti mordercy pies poszed z deszczu pod rynne smieci ALE OBRONCA WSTRETNI LUDZIE

  ZABILI PSA OBAI

  Odpowiedz
  • Anonim Lipiec 23, 22:35

   I co uśpić żal mi tego weterynarza!!!!!porażka

 12. Anonim Lipiec 23, 22:32

  Rozumiem że psa zabrano w bezpieczne miejsce

  Odpowiedz
 13. Natalia Lipiec 23, 23:33

  Biedny piesek, trzy lata dla oprawcy to stanowczo za mało. Jakie były podstawy do uśpienia psa po za skrajnym wyczerpaniem? Zwierzęta skrajnie wyczerpane bardzo często są silniejsze niż możemy sobie wyobrazić i wychodzą z tego stanu, oczywiście jeśli ktoś w nie wierzy i walczy o ich życie a nie usypia bo tak jest najłatwiej.

  Odpowiedz
 14. Josef lupkowski Styczeń 26, 08:46

  Ten weterynarz który urzędu między innymi w raciniewie ,to jest huk nie lekarz dla zwierząt. Znałem przypadki gdzie robotę spierdolił (bo inaczej nie można tego nazwać)I bez zera odpowiedzialności wziął pieniądze i poszedł w huj. To dla czego by minął za darmo psa ratować. Nie w Polsce! Składają przysięgę że będą ratować a tego nie robią, tylko pieniądze i pieniądze się liczą!to są dla mnie w większości HUJ nie lekarze i weterynarze!

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

twenty − 18 =

Komentarze internautów