21 marca – zapraszamy na happening na Rynku z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

21 marca – zapraszamy na happening na Rynku z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

18 marca 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy serdecznie zaprasza do udziału w happeningu organizowanym na Rynku w Chełmnie 21 marca 2017 roku o godzinie 11:00.

Warunkiem uczestnictwa jest dobry humor i symbol tego dnia, czyli kolorowe skarpetki nie do pary.

Światowy Dzień Zespołu Downa…

…obchodzony jest corocznie od pięciu lat. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.

Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy. Dlatego też symbolem akcji są kolorowe skarpetki nie do pary.

Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z wadą genetyczną i integracja z nimi.

 

Materiał: S.O.S.W. Chełmno

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

seventeen + six =

Komentarze internautów

Co, gdzie, kiedy?

Zobacz więcej