20 marca – spotkanie autorskie z Ewą Winnicką w Miejskiej Bibliotece Publicznej

20 marca – spotkanie autorskie z Ewą Winnicką w Miejskiej Bibliotece Publicznej

26 stycznia 2017

Przed nami kolejne spotkanie autorskie, na które spieszymy z zaproszeniem. W ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną – Książnicą Kopernikańską w Toruniu od maja 2007 roku działa w naszej Bibliotece Dyskusyjny Klub Książki. Organizatorem programu jest Instytut Książki a jednym z powodów uczestnictwa potrzeba wspólnych rozmów o literaturze. Dzięki temu, że Klubowicze raz w miesiącu dyskutują na temat  przeczytanej lektury, Biblioteka Wojewódzka koordynuje spotkania autorskie.

I tak 20 marca 2017 roku o godz. 17:00 naszym gościem będzie Pani Ewa Winnicka, dziennikarka, reporterka, od 1999 publicystka tygodnika „Polityka”, autorka zbiorów reporterskich: „Londyńczycy”, „Angole”, „Nowy Jork zbuntowany”. Niebawem do księgarń trafi jej najnowsza książka: „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson”. Dwukrotna laureatka nagrody Grand Press. Poza „Polityką” publikuje także w „Tygodniku Powszechnym”, włoskim „Internazionale” i „Dużym Formacie”. Pisze także reportaże zagraniczne, m.in. o ataku na WTC, o palestyńskiej Intifadzie i gwałtownym kryzysie w londyńskim City.  Studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę, zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka, al. 3 Maja 2

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa !

 

Materiał: Marzanna Pieniążek

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Napisz komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU PORTALU. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - ZGŁOŚ NADUŻYCIE REGULAMINU bądź skontaktuj się drogą mailową redakcja@e-chelmno.pl

5 × 5 =

Komentarze internautów